Статті

Чим краще утеплювати стіни

За останній час з'явилася величезна кількість будматеріалів, технічні характеристики яких значно перевершують використовуються раніше для будівництва житлових будинків цегла або залізобетон. Будинки з нових матеріалів набагато краще зберігають тепло, але ж більшість з нас живе в будинках побудованих 30 - 40, іноді навіть 100 років тому. Зносити їх ніхто не збирається, вони ще досить міцні і зручні. Ось тільки взимку, скільки не топи, а в будинку все холодно. А ціни на енергоносії з кожним роком стає все вище. Оптимальне рішення, яке дозволить забезпечити будинок теплом в зимовий сезон і зберегти прохолоду влітку, допомагає більше економити щороку взимку, змінити оформлення фасаду і зміцнити стіни - термомодернізація будівлі. Якщо ви зважилися на це, необхідно підібрати найкращий і найбільш підходящий саме для даної будівлі утеплювач. Пропонуємо вашій увазі огляд утеплювачів, адже лише знаючи про всі переваги та недоліки їх використання зможете виважено підійти до процесу утеплення і підібрати утеплювач, який ідеально підходить для вашого будинку.

Типи утеплення

Перед тим як приступити до вибору матеріалу для термомодернізації визначитеся зі способом утеплення стін. Будівля утеплюється зсередини або ззовні. У кожного варіанту є свої плюси і мінуси.

Плюси зовнішнього утеплення:     
• охоронить стіни від впливу несприятливих погодних умов;     
• точка роси розташована таким чином, що волога залишається зовні;     
• економиться корисна площа кімнат;     
• змінити дизайн фасаду.

До мінусів можна віднести тільки те, що зовнішнє утеплення залежить від пори року і погоди.

Плюси внутрішньої теплоізоляції:    
• виконується в тому випадку, якщо існують технічні перешкоди, через які неможливо виконати зовнішню теплоізоляцію;    
• можливо вас цілком влаштовує оформлення фасаду і ви не хочете нічого міняти; не залежить від погодних умов.

Але при цьому мінуси значно серйозніші:    
• точка роси зміщується всередину стіни. Через це виникає грибок і пліснява;    
• стіни з вулиці залишаються незахищеними, а значить сильніше схильні до руйнування;    
• не всі утеплювачі підходять для внутрішнього застосування, категорично не рекомендовано утеплення зсередини мінватою, через особливості монтажу;    
• зменшується корисна площа кімнат.

Як бачимо, зовнішня теплоізоляція краще за багатьма показниками. При цьому технологія монтажу утеплювача всередині і зовні не має значних відмінностей.

Критерії вибору утеплювачів

Отже, з типом утеплення визначилися Давайте розберемося, чим утеплити будинок зовні - якими хімічними і фізичними властивостями повинен володіти утеплювач, чим вони відрізняються, і як вплинуть на загальну термомодернізацію.


1. Теплопровідність - чим нижче коефіцієнт теплопровідності, тим більше тепла збережеться в будинку.
2. Гігроскопічність - чим вона нижча, тим краще. Адже чим більше вологи вбереться в ізолятор, тим швидше він втратить корисні властивості.
3. Щільність - чим вона вища, тим більше вага плит утеплювача. Відповідно на будівлю виявляється велике навантаження. При цьому щільний матеріал набагато зручніше в роботі. При підборі ізолятора потрібно врахувати, яке навантаження може витримати будівлю, можливо буде потрібно додаткове зміцнення фундаменту.
4. Товщина - щоб правильно підібрати необхідну товщину термоізолятора, необхідно визначити в якій температурній зоні ви проживаєте, і розрахувати товщину за простою формулою в якій вказана товщина утеплювача і теплопровідність. Обчислюється теплоопір стін, і таким чином визначається товщина ізолятора. Формула p = R * k, де р - шукана товщина утеплювача, k - теплопровідність використовуваного утеплювача, R - термічний опір окремого матеріалу
5. Пожежна безпека - існує 4 класу вогнестійкості від Г4 до Г1. Найкраще - відносяться до 1 першого класу. Вони зовсім не горять.
6. Звукоізоляція.
7. Екологічність.
8. Довговічність.
9. Стійкість до хімічних і біологічних шкідників.
10. Зручність монтажу.

Види теплоізоляційних матеріалів: переваги і недоліки.

При начебто різноманітті, всі різновиди утеплювачів можна поділити на три класи: пінопласт, пінополістирол, мінеральна вата. Кожен з яких має свої переваги і недоліки. Ідеального термоізолятора, що володіє виключно позитивними властивостями, на жаль не існує.

Але маючи деякі знання про кожного з них ви зможете краще орієнтуватися на ринку утеплювачів, і вирішити чим краще утеплювати стіни будинку.

Пінопласт - найпопулярніший і поширений утеплювач. Повністю відповідає формулі «ціна - якість». Розглянемо його основні переваги, крім доступної вартості:    
• теплопровідність становить 0.033 - 0.037, це низький коефіцієнт, але при монтажі слід точно дотримуватися технології, щоб уникнути виникнення містків холоду. Адже через будь-який, навіть самої непомітною щілини, теплоізоляційні властивості втрачаються;     
• щільність від 11 до 40 кг / куб. м. Пінопласт досить легкий, і в більшості випадків, не потрібно проведення робіт по зміцнення фундаменту;     
• вологостійкість - не втрачає властивостей при контакті з парою або вологою;    
• легко і просто встановлюється.

Але є і ряд мінусів:    
• механічна крихкість - легко кришиться, потрібно дуже акуратно з ним поводитися при установці;    
• паропроникність - пінопласт зовсім не дихає, тому не підходить для дерев'яних будинків;     
• піддається впливу біологічних шкідників, в ньому часто селяться миші;
огнебезопасний - при виборі слід уважно дивитися на клас горючості, останнім часом почали випускати негорючий пінопласт, але за ціною він набагато дорожче. Якщо для вас цей показник є засадничо важливим, то обов'язково на маркуванні повинен бути зазначений клас Г1.

При виборі пінопласту в якості фасадного утеплювача, зверніть увагу на маркування. Там обов'язково повинна бути буква Ф. Висновок: пінопласт в утепленні будинку - відмінний бюджетний варіант, він забезпечує хорошу теплоізоляцію і в разі правильного монтажу всі недоліки не є такими вже істотними, в разі якщо у вас не дерев'яний будинок, і ви не живете десь поруч з полем, де велике кількість гризунів, то сміливо вибирайте пінопласт для утеплення.

Екструдований пінополістирол - покращене варіація пінопласту, але при його виготовленні використовують іншу технологію. У ньому практично відсутні властиві пінопласту недоліки, і головний мінус - висока вартість.

До безсумнівним плюсом варто віднести:    
• низький коефіцієнт теплопровідності - 0.029 -0,032 Вт / (м * К);    
• зручність монтажу - листи мають замкові з'єднання, тому немає щілин при монтажі, і не утворюються містки холоду;    
• механічно стійкий - не кришиться і дуже складно зламати; вологонепроникний - завдяки структурі з закритими порами;    
• довговічний - термін служби до 70 років.

      

Мінуси:    
• через високої щільності має низьку паропроникність;    
• низька пожежостійкість, клас горючості Г3, з'явилися марки які не підтримує горіння, але в разі пожежі все одно виділяється токсичний дим;     
• пошкоджується розчинниками або кислотами;     
• боїться ультрафіолету.

Висновок: утеплення пінополістиролом чудовий, але досить дорогий варіант. При цьому враховуйте, що низька паропроникність передбачає установку якісної вентиляційної системи, зате витративши гроші один раз, можете назавжди забути про проблеми з фасадом.

Минвата - за якістю абсолютно не поступається екструдованого пінополістиролу, а за ціною трошки дорожче пінопласту. Випускається мінвата трьох видів кам'яна або базальтова, шлаковая, скловата. Шлакова і скловата майже не використовуються в останні роки. Ці матеріали втратили популярність через низку недоліків і труднощів при установці. Оптимальним варіантом при утепленні зовні будь-яких будинків є базальтова мінеральна вата. Цей широко поширений утеплювач, проводиться з найдрібніших частинок гірських гірської породи базальту, шляхом з розплавлення в спеціальних печах.

Вважається екологічно безпечним утеплювачем. До переваг слід віднести:     
• абсолютно негорюча;    
• теплопровідність становить 0,037 - 0,04 Вт / (м * К);    
• високий рівень звукоізоляції;    
• хороша паропроникність;    
• не пошкоджується біологічними шкідниками, в ній не заводиться гризуни;    
• універсальність застосування - підходить для будь-яких видів будівель: дерев'яні, цегляні, глиняні, каркасні, і так далі.

Присутні й деякі недоліки:    
• висока влагопроницаемость, в разі намокання втрачає 50% теплоізоляційних властивостей і при цьому практично не можна висушити;    
• монтаж вимагає певних навичок, при недотриманні технологи може статися усадка ізолятора;    
• при роботі рекомендується використовувати засоби індивідуального захисту, хоча б рукавички і респіратор. При наклеюванні плит мінеральної вати розлітаються дрібні частинки, які можуть викликати алергію або завдати шкоди дихальній системі.

Висновок: мінеральна вата універсальний ізолятор, який при дотриманні технології монтажу дає хороший теплоізоляційні ефект і забезпечить тепло і безпеку вашого житла. Як бачимо, все утеплювачі мають певні переваги і недоліки. Все залежить від особливостей будинку, особистих уподобань, і фінансових можливостей. Якщо ви все ще думаєте: чим краще утеплити стіни і не можете зробити вибір, то потрібно звернутися до фахівців.

Консультанти компанії Буд-велл допоможуть підібрати підходящий саме для вас утеплювач і виконають всі роботи з утеплення.

Економія повинна бути розумною

Якщо ви вже зважилися на теплоізоляцію будівлі, то не слід економити купуючи утеплювачі і супутні матеріали подешевше у незрозумілих продавців, пропускаючи будь-якої етап робіт, виконувати роботи не маючи спеціальних знань і умінь у сфері будівництва. Ваш фасад цього не пробачить.

Заощадити звичайно можна, але це повинна бути розумною економія.


1. Потрібно грамотно розрахувати площа на якій буде проводитися утеплення, додати до отриманої цифри ще приблизно 10% і отримаєте кількість потрібного утеплювача.
2. Розрахувати необхідну товщину ізолятора з урахуванням кліматичного поясу і індивідуальних особливостей будівлі.
3. Виконати підготовчий етап - ретельно позаделивать тріщини перед початком робіт, при необхідності укріпити і утеплити фундамент. Підготовка стін до утеплення - допоможе в майбутньому уникнути неприємних сюрпризів, у вигляді плям і тріщин на фасаді.
4. Щоб утеплювач прослужив вам довгі роки не варто економити на допоміжних матеріалах: клеючі суміші, армована сітка, грунтовки - всі матеріали повинні максимально поєднуватися один з одним.
5. Роботи потрібно виконувати в теплу пору року, бажано при похмурій погоді. При цьому не варто робити довгих перерви між етапами утеплення. Кожен етап повинен виконуватися вчасно. І звичайно ж, роботи повинні проводитися грамотно і професійно. І якщо ви ніколи раніше не займалися будівельними роботами, не експериментуйте, краще звернутися до фахівців. Якісне утеплення можливо тільки при дотриманні всіх технологічних нюансів на кожному етапі монтажу.

Фахівці компанії Буд-велл виконають весь комплекс послуг по термомодернізація видання: від вибору надійного утеплювача з урахуванням індивідуальних особливостей будівлі до фінішної обробка стін будинку. Ми виконуємо роботи якісно, ​​з дотриманням термінів і надаємо гарантію

Замовити дзвінок