Статті

Чи потрібен дозвіл на утеплення будинку або квартири

Бажаючи знизити витрати на тепло, жителі багатоквартирних, і приватних будинків, вирішуються на виконання робіт по утепленню фасаду. У багатоквартирному будинку бажано провести утеплення фасаду всього будинку. Це набагато ефективніше і естетичніше, так званого - «клаптикового утеплення», або будь-які роботи по утепленню всередині квартири.

Перш ніж приступити до будь-яких робіт по зовнішній теплоізоляції будівлі, варто з'ясувати питання щодо законності утеплення стін зовні багатоквартирного будинку або приватного.

Згідно зі змінами внесеним до Переліку будівельних робіт не потребують документів на їх виконання і по закінченні їх стануть об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію 18 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України для робіт по енергомодернізації житлових будинків як багатоквартирних, так і приватних не потрібно оформлення будь-яких дозвільних документів.

Норми застосовні для приватних і багатоквартирних будинків висотою до 100 м.

Власники одноповерхових індивідуальних житлових будинків можуть без будь-яких побоювань приступити до утеплення фасаду. Вони є єдиними власником будинку, і несуть повну відповідальність за його збереження і зовнішній вигляд.

Це стосується і багатоповерхових будинків, якщо утеплюється весь фасад будинку.

Як бути з «клаптевим утепленням»?

Але якщо хтось із жителів вирішив виконати, так зване «клаптикову утеплення», то тут все не так просто.

  1. Слід відразу дізнатися, чи не відноситься будинок до об'єктів культурної спадщини. Якщо так, дозвіл на зовнішню термоізоляцію, ви однозначно е отримаєте.
  2. Власникам квартири у будинку, де організований ОСББ, потрібно узгодити своє рішення з правлінням ОСББ та іншими власниками.
  3. Для будинків, які належать до комунальної власності ЖЕКу, не потрібні ніякі дозволи.

Але можливо, комусь із мешканців ідея утеплення окремої квартири доведеться не до душі. Вони мають право пред'явити претензії. Справа може дійти до суду. Причиною може стати укладення певних служб, що був зіпсований зовнішній вигляд будинку, або через часткове утеплення в квартирі сусідів з'явився грибок і пліснява. Ніхто не відміняв 152 статтю Адміністративного Кодексу України, на підставі якої за недотримання правил благоустрою звичайних громадян можуть оштрафувати від 20 до 80 не оподатковуваних мінімумів.

Як би там не було поквартирне утеплення спотворює фасад, і будівля втрачає свою архітектурну цілісність. Тому, власникам квартир у багатоповерхівці, краще попередньо узгодити всі дії з сусідами.

Висновки.

Власників приватного будинку, питання: «Як отримати дозвіл на утеплення?», Взагалі не повинен хвилювати. Можете сміливо проводити всі роботи по теплоізоляції.

Власнику квартири в багатоповерхівці, обов'язково потрібно дізнатися в органах державної охорони культурної спадщини, чи не відноситься будинок до культурної спадщини.

У вашому будинку створений ОСББ, отримаєте у них дозвіл.

В інших випадках рекомендується, по можливості домовитися з сусідами.

Всі інші дозволи на утеплення житлових будинків уже введених в експлуатацію, є незаконними, і отримувати їх не потрібно.

Вибирайте спосіб утеплення, визначайтеся з підрядником, і можете приступати до робіт. Фахівці компанії Буд-велл якісно виконають всі роботи по термомодернізація будь-яких будівель.

Замовити дзвінок