Статті

Чим пофарбувати утеплений фасад

Фасад - обличчя будинку. Сьогодні часто проводяться роботи з термомодернізації фасаду, і після того як фасад утеплений наступним кроком до його оформлення буде фарбування. Багато хто задається питанням: «Чим пофарбувати утеплений фасад, яка фарба ідеально підійде, щоб не тільки красиво оформити дизайн будівлі, але ще і додатково захистить стіни від негативного впливу навколишнього середовища, не допустить скупчення конденсату і в той же час надовго збереже свої властивості і колір ». Ознайомившись з основними вимогами, яким повинна відповідати фасадна фарба, ви зможете вибрати кращий варіант для фарбування свого будинку.

Особливості вибору фарби

В першу на що потрібно звернути увагу - фарба повинна бути призначена для фасаду. Якщо попередньо будинок був оштукатурений, то основа для фарби і основа для штукатурки повинні бути однакові. Тобто, якщо ви використовували штукатурку на мінеральній основі, такою ж має бути і фарба. Також необхідно враховувати, з якого матеріалу побудовані стіни будинку. Вибір фарби залежить і від того, яким матеріалом утеплюють фасад. Якщо в якості утеплювача використовували пінопласт, для фарбування пінопласту підійдуть акрилові фарби. Якщо фасади утеплювали мінеральної вати, то краще взяти силіконові.

Щоб не допустити поширених помилок при фарбуванні фасаду слід врахувати, що це відбувається якщо неправильно підібрана фарба.
1. Без урахування характеристик утеплювача. У пінопласту і мінеральної вати різні показники паропроникності і вологопоглинання. Пінопласт практично не намокає, а мінвата навпаки. Тому для цих матеріалів потрібні різні фарби, з різним ступенем захисту від вологи.    
2. Неправильно підібраний колорант. Потрібно взяти фарбу у якій колірний пігмент стійкий до ультрафіолету і витримує будь-які кліматичні впливу.    
3. Не дотримувалася технологія нанесення.

Вимоги до фарб для фасаду

Здатність до самоочищення - останнім часом з'явилися фарби, після нанесення утворюють водовідштовхувальну плівку, яка не пропускає пилу і бруду. Поверхня на яку нанесена така фарба самоочіщающается навіть при невеликому дощі. Подібна властивість фарба набуває приблизно через місяць після нанесення. В іншому випадку, якщо фарба не має властивості самоочищення, з часом, особливо якщо на вашій вулиці інтенсивний рух автомобільного транспорту, фасад придбає сіруватий відтінок. Таким якістю володіють фарби з силіконової, акрилової і силікатної основою. Інформація про подібні властивості на упаковці найчастіше відсутня, тому варто довіритися досвіду продавців або підрядників які займаються фарбуванням будівлі. Самоочищаються фарби найбільш стійкі до хімічних руйнівником.

Паропроникність - фасадна фарба повинна мати мінімальні показники водопроникності, але в той же час пропускати повітря. В іншому випадку в місці стиковки фарби з повним правом утворюється конденсат, що призведе до руйнування шарів фарби.

Стійкість до несприятливих атмосферних впливів і ультрафіолету, щоб уникнути вигоряння кольору і поява тріщин. Це дуже важлива властивість, дозволять уникнути вигоряння світла і появи тріщин. Дані якості присутні у акрилових і акрилово-силіконових фарб.

Стійкість до біологічних і хімічних шкідників - фарба не повинна піддаватися впливу цвілі і грибків. Цим якістю володіють акрилові і вапняні фарби.

Звичайні фасадні фарби, фасадні структурні фарби - в чому відмінність

Звичайна фасадна фарба просто створює рівне матове покриття, в той час як структурна фарба здатна змінити фактуру стіни і створювати на стінах різні рельєфні візерунки. Зазвичай, це акрилові фарби, які мають густу зернисту консистенцію. Такі фарби маскують невеликі тріщини і подряпини шириною до 0.5 мм. Їх можна застосовувати на стінах без попередньої штукатурки. Кінцевий результат багато в чому залежить від того, яким інструментом наносилася фактурна фарба. Її зазвичай наносять товстим шаром до 1 см, так що слід враховувати, витрата вийде набагато вище ніж у звичайної.

Особливості фарбування фасаду будівлі

Фарбування фасаду досить проста, але монотонна робота, з якою ви можете впоратися з цим самостійно Але якщо хочете щоб зроблено було якісно і швидко, довірте роботу професіоналам. Все-таки вони виконають свою роботу краще, з урахуванням всіх технологічних вимог, вони знають всі нюанси, які необхідно враховувати при виборі фарби.

Фарбування будинку ділиться на кілька етапів:    
• підготовка до фарбування фасаду будинку, очистити стіни від пилу і бруду;    
• прогрунтувати поверхню - потрібно наносити спеціальну ґрунтовку, в залежності від того яку фарбу ви вибрали. Це підвищить надійність зчеплення фарби з основою, і скоротить витрати фарби. При нанесенні грунтовки дотримуйтеся рекомендацій виробників фарби. Після грунтовки поверхня повинна просохнути протягом 24 годин, не менше;    
• нанесення фарби - рекомендується перший шар фарби наносити за один раз, без перерви в роботі. Якщо цей процес розтягнути на кілька днів колір буде відрізнятися, і на стіні після висихання залишаться розводи. Через кілька днів наноситься другий шар фарби.

Для більшої зручності краще скористатися будівельним риштуванням, це дозволить швидше і якісніше виконати роботи. Потрібно попередньо придбати інструменти, які знадобляться для фарбування фасаду - кисть валики і краскопульт. Особливу увагу потрібно звертати на вибір як матеріалів, так і інструментів. Найзручніше фарбувати валиком, якщо поверхня рівна, але перед цим краще потренуватися, щоб наносити фарбу рівномірно. Кисть використовується для важкодоступних і рельєфних ділянок стіни. Краскопульт потрібен за умови, якщо ви маєте навички роботи з ним і потрібно пофарбувати великі площі. Роботи виконуються в суху, безвітряну погоду.

Вибираємо колір

Існує кілька правил підбору кольору фасаду:    
• рекомендується використовувати для фарбування три кольори: основний, декор та акцент; колір фасаду повинен поєднуватися з матеріалами, якими оброблений фасад, і які не фарбуються;    
• щоб фасад виглядав більш декоративно, рекомендується створити контраст, пофарбувати архітектурні елементи на фасаді іншим кольором;    
• колір фасаду і колір даху повинні відрізнятися;    
• акцент зазвичай робиться на вхідних дверях.

Якщо ви врахуйте всі тонкощі при виборі підходящої фарби, то отримаєте гарний і теплий фасад. Фарбування утепленого оштукатуреного фасаду надає будинку завершеного вигляду. А фахівці компанії Буд-велл допоможуть вам в цьому виконавши всі роботи з утеплення та подальшого оформлення фасаду.

Замовити дзвінок