Статті

Чому в квартирі стає холодно

Опалення вже давно включили, а ви все ще продовжуєте ходити вдома у теплому одязі, спите під кількома ковдрами, включайте обігрівачі і взагалі відчуваєте себе достатньо не дуже затишно, і не знаєте як зігрітися в холодній квартирі. Можливо не варто звинувачувати в цьому тільки постачальників тепла. У будинку буде тепло і комфортно коли система опалення добре дає собі раду і правильно організований теплообмін вашого житла з навколишнім середовищем. Але якщо холодно в приватному будинку або квартирі, значить немає належної взаємодії системи, щось не працює належним чином. Давайте ж детальніше розберемося чому вдома холодно.

Куди йде тепло. Найбільш часті причини холоду в будинку:

 • не проведено термоізоляція фасаду;
 • вікна та балкон старі або погано утеплені;
 • стара або неякісна вхідні двері;
 • холодну підлогу або стелю;
 • кутове розташування квартири;
 • старі радіатори опалення;
 • комунальні служби недостатньо падають тепла. Якщо стало холодно в будинку, то потрібно підходити комплексно до вирішення даної проблеми.

  Перевіряємо опалювальну систему

  В першу чергу слід розібратися з системою опалення. Перевірте свої батареї, якщо вони ледь теплі, можливо несправна система опалення будівлі, або постачальник за рахунок банального недотопа намагається заощадити на паливі, або котельня працює неефективно. Поставте спеціальні загальнобудинкові або індивідуальні теплолічильники. Найтепліше від цього не стане, але за недопоставленное тепло платити не будете. Перевірте систему опалення, можливо в батареях повітряні пробки. Можете зробити це самостійно або викликати фахівця, який обслуговує ваш будинок. Відкрийте кран на батареї, і спустіть повітря і невелика кількість води. Запитайте у сусідів, яка у них температура. Може це в вашій квартирі холодно, а у сусідів жарко, і вони вікна відкривають. Якщо так, то в будинку розбалансована система опалення. Хтось встановив у себе теплі підлоги без узгодження з відповідними службами, або поставив невідповідне ГОСТу батареї. У разі виявлення таких змін в системі опалення, треба звернутися в керуючу компанію вашого будинку. Без добре функціонуючого джерела тепла, який зможе забезпечити комфортну температуру, в будинку тепла не буде. Після того як розберетеся з системою опалення, переходимо до наступного етапу - утеплюємо квартиру або будинок.
 

Підвищуємо енергоефективність будинку

Ви живете в старому будинку, який побудований в радянські часи? Це сьогодні всіх цікавить - як утеплити будинок, а тоді ніхто не замислювався над утепленням і енергоефективністю. Комунальні платежі коштували копійки, а тепер погана теплоізоляція будівлі - реальна проблема не тільки комфорту, але і фінансова. Тому потрібно провести утеплення всього будинку, не варто займатися так званим «клаптевим утепленням». Це може привести до пошкодження всієї конструкції, до появи різних видів цвілі і грибка на стиках, утеплювач може намокати і відвалюватися при сильному вітрі. Слід послідовно накривати утеплювачем все поверхні через які йде тепло: стіни, підлоги, стелі вікна, балкон, вхідні двері.

Утеплюємо стіни

Будь-який будинок з часом зношується Навіть якщо він виглядає ще дуже міцним і надійним, але у нього холодні стіни, і з кожним роком вони починають втрачати все більше тепла і швидше остигають. Кути стають вологими і починають промерзати, з'являється грибок і цвіль. Щоб уникнути таких неприємностей слід виконати термоізоляцію фасадів. Внутрішнє утеплення квартири або будинку допускається тільки у виняткових випадках. Зовнішнє утеплення стін доступніше, ефективно, і безпечно. Незалежно від того живете в приватному або в багатоквартирному будинку, ідеальний варіант - утеплення фасаду і боковин фундаменту всього будинку. У цьому випадку ваш будинок дійсно стане тепліше. Утеплення можна виконувати за допомогою будь-якого термоізолятора - пінопласт, мінеральна вата пінополістирол. Перед початком робіт слід уважно вивчити товщину стін, розташування і стан швів, позбутися від цвілі і грибків.

Краще щоб роботи з утеплення проводилися фахівцями, вони:

 • виконають попередній теплотехнічний розрахунок з урахуванням місцевих особливостей клімату;;
 • підберуть потрібний матеріал підходить за щільності і іншим технічним параметрам;
 • виконають роботи в строк відповідно до технології і діючими будівельними нормами;
 • дадуть гарантію на свою роботу.

  Тепла підлога

  Якщо ви проживаєте в приватному будинку або на першому поверсі багатоповерхівки, то велика кількість тіла тепла йде через холодну підлогу, особливо якщо в будинку є підвал. Існує кілька варіантів утеплення підлоги:
 • класична технологія;
 • напилення;
 • установка системи «тепла підлога».
Якщо ви проживаєте в багатоповерховому будинку, то систему тепла підлога ви можете встановити тільки після розробки відповідної проектної документації та отримання необхідних дозволів. Для підлог з підігрівом потрібно виділення додаткової потужності електропостачання на вашу квартиру. Система «тепла підлога» - високоефективна, але її установка задоволена дорога, а на оформлення документів доведеться витратити багато часу і нервів.

Утеплення за класичною технологією залежить від того які в будинку підлоги - дерев'яні або бетонні.

Якщо підлоги дерев'яні - встановлюються дерев'яні лаги і між ними укладається утеплювач. Використовуються будь-які утеплювачі, також можуть бути сипучі утеплювачі, наприклад, керамзит або деревна стружка. Це більш доступний за ціною варіант. Але він має свої серйозні недоліки. Керамзит створює серйозну додаткове навантаження фундамент, а стружка, в разі потрапляння вологи почне гнити. Найбільш відповідний утеплювач для підлоги - мінеральна вата. Вона щільно без зазорів заповнює всі порожнечі, і здатна витримати велике навантаження. На шар утеплювача укладається пароизолятор, а потім укладається підлогове покриття - дошки, листи OSB або виконується стяжка. За бажанням монтується фінішне покриття - ковролін, лінолеум, ламінат, і т.п. У багатоповерхівках підлоги виконані з залізобетонних плит. У таких випадках слід зняти підлогове покриття, прибрати стару стяжку, все добре очистити. На бетон укладають шар пароізолятора, а потім листи пінопласту або іншого утеплювача, і ще шар пароізолятора. Утеплювач укладається дуже щільно один до одного, щоб уникнути появи містків холоду. Потім укладають металеву сітку, яка послужить каркасом для стяжки. Стяжка виконується товщиною, як мінімум 5 см. Після висихання на неї укладають фінішне декоративне покриття. Утеплення способом «напилення» - недавно з'явився варіант утеплення має на увазі застосування спеціального обладнання з високим тиском, за допомогою якого наноситься утеплювач у вигляді аерозольного рідини. Такий вид утеплення дуже ефективний, проводиться швидко, підходить для будь-яких підлог, але виконувати його повинні тільки професіонали, і це зовсім не бюджетний варіант.

Утеплюємо стелю.

Холодний стелю - проблема, з якою стикаються люди, що живуть на останньому поверсі багатоповерхівки або в приватному будинку. Він виникає через того і не утеплений горище або покрівлю стара і протікає. Через стеля може йти до 50% тепла. Спочатку перевірте дах, якщо її стан критичний необхідно її відремонтувати. А може і повністю поміняти. А якщо ви проживаєте в приватному будинку, то проведіть утеплення горища за допомогою пінопласту, пінополістиролу або мінеральної вати. Технологія утеплення приблизно та ж що для фасаду та підлоги.

Теплі двері, вікна, балкон

Якщо ви утеплили стіни, підлоги, стелі, а все одно холодно в в приватному будинку або квартирі, перевірте свої вікна. Якщо дме з вікна, то напевно пора міняти вікна і балкони. Найкраще встановити сучасні дво- або трикамерні склопакети. Якщо у вас вже встановлені сучасні склопакети, то обов'язково переведіть їх на зимовий режим. Для цього потрібно спеціальним ключем повернути знаходяться на торцевій стороні стулки ексцентрики. Детально, як це зробити, описано в інструкції до склопакетів, на крайній випадок можете викликати фахівців компанії яка встановлювала вікна. З пластикових вікон може протягати в разі, якщо:
 • простір навколо вікна погано заповнене піною і залишилися щілини;
 • якщо деформувався гумовий ущільнювач;
 • вікно неякісне або неправильно встановлено.
Якщо у вас немає можливості поміняти вікна, то хоча б поутепляйте їх старими дідівськими засобами за допомогою поролону, вати, герметика, спеціальної клейкої стрічки, або давно відомої, але багатьма забутою замазки. Балкон також слід утеплювати, встановити склопакети, закрити всі щілини монтажною піною, а краще утеплити балкон за допомогою пінопласту, мінеральної вати, пеноплекса або изолона. Дуже часто двері стара і навколо неї безліч щілин або ж нова двері були неякісно і недбало встановлена ​​і погано утеплена монтажною піною, як результат - по кімнатах гуляє протяг. Тому якщо міняєте старі двері на нову, то уважно стежте за її установкою. Щоб потім не довелося самостійно задувати щілини монтажною піною.

Міняємо радіатори

Начебто вже перевірили систему опалення, утеплили все що можна, а у вас в будинку все ще холодні радіатори. Тоді можливо вашим радіатором вже дуже багато років їх слід замінити. Але спочатку спробуйте встановити теплоотражающие екрани за радіаторами, це може бути звичайна фольга. Не варто загороджувати батареї меблями або шторами, це перешкоджає потоку теплого повітря. Якщо це поєднується з інтер'єром квартири, або вас не дуже хвилює дизайн вашого житла, то можна пофарбувати радіатори в чорний колір. Якщо всі ці заходи не допомогли, то доведеться поміняти батареї. Не забудьте, для того щоб не порушити баланс опалювальної системи, особливо якщо ви проживаєте в багатоповерховому будинку, слід отримати погодження від керуючої компанії. Існує безліч різних видів радіаторів:
 • чавунні - класичний, давно використовуваний варіант. Мають високу тепловіддачу, довговічні, стійкі до корозії;
 • алюмінієві - з високою тепловіддачею, надійні, легкі, мають доступну ціну, але вони легко піддаються корозії;
 • сталеві - прекрасна тепловіддача, стійкі до корозії. Дуже чутливі до перепадів тиску в трубах;
 • біметалеві - ці радіатори сталеві в середині, а зовнішній шар алюмінієвий. Кращий варіант для міської квартири;
 • мідні - дуже висока теплопровідність, а й ціна відповідно висока.
Ми розглянули основні варіанти куди йде тепло з будинку. Тепер ви знаєте чому вдома холодно і що слід зробити в першу чергу, щоб зігрітися в квартирі або будинку. Визначте які з перерахованих вище причин присутні у вашій квартирі або будинку, і приступайте до їх усунення. Дещо ви можете зробити самі, але є роботи, які краще довірити фахівцям. У компанії Буд-велл працюють висококваліфіковані фахівці, які точно знають як правильно утеплити будинок, дачу, квартиру і якісно виконають термоізоляцію вашого житла. І ваш будинок стане найтеплішим і комфортним місцем на землі, куди завжди буде дуже приємно повернутися з холодною, сирої вулиці.

Замовити дзвінок