Статті

Ефективні методи утеплення лоджії

Багато хто прагне розширити свою житлоплощу за рахунок переобладнання балкона або лоджії. При правильному підході лоджія може перетворитися в кабінет, спортзал, зону відпочинку. Але лоджія, це неопалюване приміщення в квартирі, тому займаючись її облаштуванням, в першу чергу слід подбати про утеплення. Розглянемо найбільш поширені види і способи утеплення балкона і лоджії. Види теплоізоляції лоджії. Лоджію можна утеплити одночасно з утепленням фасаду. Якщо ви не плануєте використовувати лоджію як продовження кімнати, і в разі коли планується використовувати її для зберігання різних речей або продуктів, такого утеплення буде досить. Але якщо лоджія є природним продовженням квартири, то слід провести теплоізоляції всіх поверхонь, включаючи вікна, з використанням утеплювачів з низькою теплопровідністю у відповідності з усіма правилами монтажу і з урахуванням всіх тонкощів.

Огляд утеплювачів. Утеплювач повинен бути:

 • легким, щоб не створювати додаткове навантаження на балкон або лоджію;
 • тонким, щоб не зменшити корисну площу балкона або лоджії;
 • відповідати вимогам пожежної та екологічної безпеки;
 • мати доступну вартість.
Розглянемо найбільш затребувані на ринку матеріали.

Пінопласт - це ефективний, відносно дешевий спосіб утеплення. має:
 • низький коефіцієнт теплопровідності;
 • не токсичний;
 • легко монтується;
 • стійкий до цвілі і грибків;
 • використовується як для зовнішнього, так і для внутрішнього утеплення.
При цьому не варто забувати:
 • пінопласт значно зменшить корисну площу лоджії (від 2 до 10 см);
 • роботи з пінопластом проводяться в теплу пору року, в безвітряну погоду.
Мінеральна вата - якісний і порівняно недорогий матеріал для утеплення. Щоб отримати максимальний ефект утеплення, бажано використовувати мінеральну вату, яка з одного боку покрита фольгою. Це полегшує монтаж і збільшить тепловіддачу. Тепло, за рахунок відображення, повертається в приміщення. Крім того, мінеральна вата не схильна до температурних перепадів, і забезпечує хорошу звукоізоляцію. Монтаж проводиться без попереднього вирівнювання стін. При роботі бажано використовувати засоби індивідуального захисту, щоб уникнути негативного впливу пилу і формальдегідних смол. Екструдований пінополістирол або Піноплекс - покращений аналог пінопласту. Роботи з утеплення ведуться за схожою технологією, але при цьому має більш високу щільність і стійкість до механічних пошкоджень ніж пінопласт. Дуже легко і швидко монтується за рахунок спеціальних пазів на краях плит. Ефективні методи утеплення лоджії Піноплекс виправдовують вкладені в процес і матеріал кошти. Пінополіетилен фольгований або пінополіуретан - наноситься методом напилення. Створюється на поверхні вологонепроникне, безшовне покриття, що в свою чергу дозволяє уникнути появи містків холоду, є можливість регулювати товщину утеплювача.

Пенофол - багатошаровий матеріал випускається в рулонах. З одного боку полістирольна підкладка, що утримує тепло, з іншого - фольгированная поверхню, яка відображає тепло всередину кімнати. Тонкий утеплювач, який можна укладати не тільки встик, а й внахлест, його товщина 10 - 50 міліметрів. Етапи проведення утеплення. Процес теплоізоляції ділиться на кілька етапів. Але спочатку необхідно встановити якісні склопакети, таким чином ви уникнете тепловтрат через вікна, що важливо при використанні приміщення, як кімнати. Підготовчий етап. В першу чергу, необхідно правильно підготувати балкон чи лоджію до проведення робіт:
 • за допомогою герметика і монтажної піни закладаються всі щілини і дірки;
 • очищаються від іржі і покриваються антикорозійною фарбою всі металеві предмети;
 • перед проведенням робіт засклену частину балкона бажано заклеїти будівельної плівкою, щоб нічого не забруднити й не пошкодити.
Процес утеплення. Після закінчення підготовчих робіт переходимо до робіт з утеплення. Підлога. Починаємо з гідроізоляції підлоги і нижньої частини стіни. Для гідроізоляції використовують руберойд або спеціальні рідкі склади. Потім підлогу вирівнюється і на нього укладають утеплювач, щоб не допустити появу цвілі. Плити утеплювача кріпляться спеціальними зонтичними дюбелями, а всі зазори на стиках ізолюються монтажною піною. Виконують пароізоляцію - пароізоляційний шар накладається внахлест. Потім монтується каркас для кріплення оздоблювального матеріалу з дерев'яних рейок або металевих профілів, в залежності від обраного матеріалу для підлоги. Детальна схема етапів монтажу підлоги.
 1. підстава
 2. лаги
 3. каркас
 4. утеплювач
 5. плівка
 6. пароізоляції
 7. контробрешетка
 8. оздоблювальний матеріал
Стіни і стеля. Стіни обробляються антисептичним засобом, споруджують на стінах і стелі обрешітку з брусів, в яку укладається шар утеплювача. Зверху укласти для пароізоляції поліетиленову або фольгированную плівку. Виконати оздоблювальні роботи - зашити лоджію гіпсокартоном або вагонкою, кому що подобається. Утеплення балкона не дуже складне заняття, але це процес тривалий і трудомісткий. Якщо не економити на матеріалах і зробити все правильно, то всі ваші витрати окупляться, і ви отримаєте теплі, комфортне приміщення. Щоб уникнути помилок при проведенні робіт, зверніться в компанію Буд-велл, наші фахівці відповідально ставиться до своєї роботи і представляють гарантію.

Замовити дзвінок