Статті

Мікротріщини і тріщини на утепленому фасаді

Ви провели роботи по утепленню фасаду. У будинку стало тепло і затишно, а його зовнішній вигляд значно покращився.   Минув деякий час і за вашим красивому теплому фасаду пішли тріщини. Це одна з найпоширеніших проблем мокрого фасаду, яка виникає якщо не дотримувалася технологія або будівельні матеріали були поганої якості. Розберемося докладніше, чому з'являються тріщини на мокрому фасаді і що з цим робити.

Причини викликали появу тріщин в системі утеплення

Звичайно, будь-який навіть самий надійний матеріал з часом починає старіти і руйнуватися. Але дуже часто тріщини по фасаду з'являються вже в швидкості після того як були закінчені всі роботи. Спочатку це дуже тонкі тріщини які не відразу помітні.

Вони можуть з'являтися через нанесення неправильного нанесення штукатурного шару після армування, що може викликати подальші ушкодження систем утеплення. Існують технічні норми, згідно з якими сітка топиться в штукатурці, а не приклеюється до поверхні утеплювача. В іншому випадку, якщо сітку просто примазатися, а зверху нанесли товстий (більш 3 мм) шар клею, то дуже швидко в таких місцях утворюється ледь помітна павутина.

Точно такий же ефект виникає якщо наносити товстий (більше 5 мм) шар клею відразу. Тріщини можуть утворитися якщо армована скловолоконна сітка має пошкодження.

Шматки сітки повинна клеїтися внахлест якщо він менше 6 см - це теж може стати причиною утворення мікротріщин. Іноді з метою заощадити, на сітці взагалі не роблять перехлеста.   Якщо роботи проводились в сильну спеку, розчин, що клеїть наносився під прямими сонячними променями, клей висихає дуже швидко, але не встигає набрати міцності., Як наслідок - мікротріщини павутинкою.

Іноді на штукатурці видно короткі, але досить глибокі тріщини. Причина утворення таких пошкоджень - утеплювач не закріплювався дюбелями або між листами утеплювача залишався зазор більше допустимого 1мм.

Часто з'являються діагональні тріщини в кутах віконних і дверних прорізів. На кутах прорізів бажано проводити діагональна армування зі смуг скловолокна.

До яких наслідків можуть привести мікротріщини.

Такі пошкодження на поверхні фасаду не просто негарно виглядають, в подальшому вони можуть стати причиною руйнування штукатурного шару і відповідно втрати теплового ефекту і подальшого руйнування стіни.

трещины на фасаде

Як усунути

Якщо з'явилися дрібні тріщини на утепленому фасаді, стіни необхідно пофарбувати, нанести кілька шарів фарби Якщо це досить глибокі тріщини, то варто їх замазати шпаклівкою. Серйозна закладення тріщин на фасаді вимагає деяких професійних навичок.

В будь-якому разі, для утеплення фасаду та робіт по його ремонту слід звертатися до фахівців. Звичайно зафарбувати фасад ви можете і самі. Але якщо там виникли більш серйозне пошкодження, то краще довіритися професіоналам, які знають що робити.

Вони мають достатню кваліфікацію і практичний досвід який допоможе визначити причину появи тріщин і ліквідувати всі наслідки. Щоб уникнути подібних неприємностей звертайтеся до перевірених, добре зарекомендував фахівцям.

Компанія Буд-велл більше 15 років займається утепленням фасаду, у нас працюють тільки висококваліфіковані, перевірені фахівці які виконають утеплення якісно і дадуть гарантію на свою роботу.

Замовити дзвінок