Статті

Сучасні технології утеплення фасадів

Утепленіе фасаду - це один з обов'язкових етапів при будівництві нових будинків. Але величезна кількість людей проживає в будинках, які будувалися в ті часи, коли комуналка коштувало копійки. Тоді нікому навіть в голову не приходило задуматися над проблемою енергозбереження. Як результат - практично весь житловий фонд потребує термомодернізації. З огляду на, що сьогодні комунальні платежі - це серйозна стаття витрат сімейного бюджету, практично всі проживаючі в утеплених будинках, прагнуть оптимізувати витрати на енергоносії.

Утеплення будинку - найважливіший етап такої оптимізації, дозволить зберегти тепло в будинку і забезпечити йому естетичний вигляд. Адже до 40% тепла, квартира або будинок втрачають через не утеплені вікна та стіни.

Якщо ви проживаєте в приватному будинку, то природно що ви будете утеплювати весь будинок. Але якщо ви власник квартири в багатоповерхівці, то такий варіант як утеплити тільки свою квартиру виявиться малоефективними. Будинки будувалися так, що міжплиточних шви, через які тепла найбільше йде, розташовані якраз, там де закінчується межа окремо взятої квартири. Тому, утепливши фасад своєї квартири, ви все одно будете втрачати тепло. Воно буде йти через міжплиточних шви. І до того ж, ваш будинок, буде покритий «латками» адже кожен виконував роботи на свій смак і гаманець. Погодьтеся, таке оформлення фасаду виглядає зовсім не привабливо. Для отримання належного теплового ефекту, рекомендується провести термоізоляцію всієї будівлі, або в крайньому випадку, утеплити весь під'їзд. Сучасні способи утеплення досить різноманітні, в залежності від побажань замовника і його фінансів.

Давайте ближче познайомимося з найбільш популярними і сучасними способами і технологіями утеплення фасадів, з теоретичними і практичними проблемами виникають при утепленні будинків.

Тип утеплення - зовні або всередині

Перш слід визначитися який спосіб ізоляції вам підходить - зовнішнє або внутрішнє. Найбільш поширене зовнішнє утеплення. Для цього існує вагомі причини.

При утепленні будинку зовні:  

 • зберігаєте площа всередині квартири або будинку;
 •  
 • створите додаткову звукоізоляцію;
 • утеплення фасаду дозволяє одночасно виконати і роботи по його обробці; утеплювач захистить стіни від біологічних і атмосферних впливів, при цьому зсередини стіни будуть дихати вільно, що продовжити термін експлуатації будівлі без необхідності серйозних ремонтних робіт.

Всі види утеплювачів має низьку теплопровідність Тому, в разі якщо ви будете використовувати пінопласт всередині приміщення, він завадить прогріванню стін. Тепло в кімнаті збережеться, але при цьому стіни не прогріваються. У той час як з вулиці, стіни будуть промерзати. А в місцях зіткнення утеплювача і стіни утворюється конденсат. Додамо до цього постійні температурні перепади та інші негативні погодні впливу. Всі ці фактори разом приведуть до більш швидкого руйнування стін.

Використання мінеральної вати для внутрішнього утеплення категорично не рекомендується.

Переваги зовнішнього утеплення перед внутрішнім очевидні: внутрішнє утеплення застосовуйте тільки в разі, якщо існує серйозні причини, за якими технічно не можна виконати зовнішнє утеплення.

вибираємо утеплювачі

При проведенні зовнішнього утеплення фасадів найчастіше вибирають такі матеріали для теплоізоляції як пінопласт, мінеральна вата, пінополістирол, рідше використовують рідкі утеплювачі і термопанелі.Пінопласт - найпопулярніший і доступний варіант

Пінопласт (пінополістирол) має низьку теплопровідність, вологонепроникний досить легкий, не створює додаткового навантаження на фундамент будівлі, довговічний, стійкий до температурних перепадів і несприятливих погодних умов. Монтаж пінопласту виконується легко і швидко, але при цьому потрібно дотримуватися технологію монтажу інакше можете не отримати очікуваний ефект утеплення. Багатьох цікавить питання безпеки пінопласту. Адже він легко запалюється, виділяє токсичні речовини при горінні, екологічність ізолятора. Не весь пінопласт швидко загоряється, останнім часом з'явився слабовозгорающійся і самозатухаючий пінополістирол. При горінні пінопласт виділяє небезпечні речовини, точно так само як більшість сучасних будматеріалів. Виробники звели до 0.05% вміст стиролу в матеріалі. При виборі утеплювача проконсультуйтеся з фахівцями, вони підберуть пінопласт підходящої щільності, марки, від хорошого виробника. Деякі марки пінопласту взагалі заборонені для утеплення. Якщо роботи проводились відповідно технології, то пінопласт не представляє ніякої небезпеки, ні для будинку, ні для людей які в ньому живуть.  Утеплення фасаду пінопластом - оптимальний і бюджетний варіант.Пенополистирол — этот утеплитель во многом похож на пенопласт

Но он более плотный и прочный, качественный и соответственно дорогой утеплитель. Имеет отличные тепло- и звукоизоляционные свойства, влагонепроницаемый, сложно повредить механически — не крошится и не ломается, но легко режется. На нем не появляется грибок или плесень. Но при этом имеет низкую паропроницаемость, может повреждаться грызунами. При использовании пенополистирола следует правильно подобрать клеевые составы так как с некоторыми из них он имеет плохую адгезию.Мінвата - існує кілька різновидів.

Сьогодні практично відмовилися від застосування скловати, через її низьку екологічності, в основному для утеплення беруть кам'яну або базальтову вату. Це екологічний фасадний утеплювач, проводиться з гірських порід. Не схильний до виникнення грибка або цвілі, після утеплення будівля продовжує «дихати». Найбільш відповідний утеплювач для фасадів дерев'яних будинків. Монтаж вимагає володіння деякими спеціальними навичками, а при роботі слід використовувати засоби індивідуального захисту. Також утеплювач має погану влагопроницаемость, тому не варто затягувати з виконанням оздоблення фасаду.Рідкий утеплювач - такий вид ізолятора менш поширений

Він з'явився не так давно і має досить високу вартість. Має поліпшені характеристики. Він може забезпечити відмінну термоізоляцію будівель і захистить будинок від корозії, має гарну вологостійкість і запобіжить утворенню конденсату. До рідких термоизолятором відносять: теплокраску; пінні ізолятори (піноізол). Пенополіуретанпенние утеплювачі використовують для утеплення будь-яких поверхонь, але робота з ним вимагає спеціальних навичок.

Теплокраска - використовується для як для фасадів, так і для внутрішнього утеплення, є можливість подальшої фінішної обробки

По суті, це сучасне високотехнологічна фарба, яка має високі теплоізоляційні властивості. Виготовлена ​​на основі акрилової і містить керамічні і силіконові мікросфери. Саме завдяки їм, створюється повітряний прошарок і виникає ефект утеплення. Таку фарбу можна наносити на будь-яку підставу пензлем або валиком. Надзвичайно стійка до різних видів механічних пошкоджень, пожежобезпечна, не має запаху, не вимагає складної попередньої підготовки стін. Процес нанесення легкий і досить швидкий.Термопанелі - спеціальні плити, складаються з утеплювача і облицювального шару

Якщо роботи проводились в приміщенні, можна поверх поклеїти шпалери, зовні теж можна виконати обробку будь-яким способом. Вони одночасно утеплюють фасад і оформляють його зовнішній вигляд. Як утеплювач використовують пінополістирол і пінополіуретан. Для облицювання використовують штучний камінь, глазуровані кераміку, і т. П. Обробний шар має безліч фактур і відтінків, що дає можливість підібрати обробку на будь-який смак. Термопанелі - один з найбільш екологічних і надійних варіантів ізоляції. Мають хороші теплоізоляційні властивості, довговічні (не менше 50 років), стійкі до різних біологічних шкідників і атмосферних впливів, легко і швидко монтується, але при цьому потрібно уважно стежити за правильне з'єднання панелей, щоб надалі уникнути появи містків холоду. Можна виконувати монтаж при будь-яких погодних умовах.  Ну цей варіант утеплення аж ніяк не бюджетний, вартість матеріалу досить висока.

Технології утеплення

Існує дві найвідоміші технології - це методи мокрий фасад і вентильований фасад .

Для утеплення способом мокрий фасад, як ізолятор використовується пінопласт, пінополістирол, мінвата Після приклеювання плит утеплювача і додаткового закріплення їх за допомогою дюбелів-парасольок, наносяться тонкий шар стартовою штукатурки. Для підвищення міцності і більшої надійності за технологією слід зміцнити фасад армованої сіткою. Її акуратно, але досить сильно, утискують в стіну, потім наносять ще один шар штукатурки. Після цього наносять декоративну штукатурку. На фінальному етапі фарбують стіни в бажаний колір. Оформлення фасаду цим методом, додасть будівлі привабливого вигляду і виступить як додатковий захист стін від зовнішнього впливу.

Вентильований фасад виконується трохи інакше. Як утеплювач беруть минвату. Виконується комплексна підготовка стін, приклеювання і додаткове закріплення плит мінеральної вати дюбелями-парасольками, на утеплювач кріпиться паропроникна ізоляція, для захисту стін від вологи, вітру і механічних пошкоджень. Вона виносить точку роси в вентиляційний зазор, який дає повітрю можливість вільно циркулювати по фасаду і перешкоджає скупченню конденсату. Далі ставиться обрешетка з профілів або дерев'яних рейок і на неї прикріплюється оздоблювальний матеріал - вагонка, плитка, гіпсокартон, на вибір замовника.

Для вентильованого фасаду можна взяти пінопласт, такий варіант сильно збільшить вартість робіт. Оздоблення фасаду сухим способом виконується набагато швидше, не витрачається час на очікування поки висохне штукатурка. Це практичний, і довговічний варіант оформлення, але вартість робіт і матеріалів для такого фасаду набагато вище. При цьому враховуйте що неправильно виконані розрахунки зведуть до мінімуму ефект утеплення.

Типи штукатурних систем

Якщо ви вибрали утеплення способом мокрий фасад, то враховуйте, що системи фасадних утеплений діляться на три типи:

 • легка штукатурка;
 • важка;
 • багатошарова колодцевая кладка.

Легка штукатурна система - найпоширеніша, загальна товщина всіх шарів штукатурки повинна бути не більше 15 мм.


Переваги:
 • • висока тепло- і звукоізоляція;
 • • низька собівартість;
 • • виконується на стінах з різних матеріалів, на будівлях будь-якої висоти незалежно від архітектурних особливостей;
 • • можливість утеплення укосів;
 • • стійка до механічних впливів.
 • При проведенні робіт дуже важливо рівномірно і рівно розподілити штукатурку.

Важка штукатурна система може бути до 50 мм. Застосовується, якщо в якості утеплювача брали минвату. Для кріплення утеплювача використовує дюбеля-анкери, на них фіксується сталева арматурна сітка.


До плюсів відносимо:
 • високі теплозберігаючі властивості;
 •  
 • можливість обробки будь-яким матеріалом.

Але ця системи утеплення створює додаткове навантаження на стіни і фундамент і вимагає високої кваліфікації виконавців.Колодязна кладка - на несучу стіну накладається шар утеплювача і облицювання.

Важливо правильно виконати гідроізоляцію, термоізолятор повинен бути сухим. В іншому випадку постійне замерзання і відтавання призведе до руйнування конструкції.

Для утеплення підходять будь-які утеплювачі, але це досить дорогий спосіб. Фактично замість облицювання будується ще одна стіна. Так що з усіх способів термоізоляції, мокрий метод утеплення - найбільш економний і ефективний варіант.

За допомогою якого матеріалу і за якою технологією не проводилося б утеплення, важливо щоб роботи виконувалися фахівцями. Саме дотримання технології дасть реальний ефект утеплення. Правильно проведена термомодернізація допоможе підвищити енергоефективність на 40 - 50%, забезпечить тривалий період експлуатації будівлі і створить затишний мікроклімат в будинку.

Фахівці компанії Буд-велл мають великий практичний досвід утеплення фасадів, і знають всі нюанси технології, дотримуються будівельні норми. Ми підберемо технології утеплення які ефективні саме для вашого будинку, виконаємо правильні розрахунки, допоможемо з вибором матеріалів.

Наші фахівці якісно і в строк виконають всі роботи по утепленню фасаду.

Замовити дзвінок