Статті

Типові помилки при утепленні пінопластом приватних будинків і міських квартир

Теплоізоляція - популярний і ефективний спосіб зробити будинок тепліше і затишніше. Але це можливо тільки в разі, якщо роботи проводились з дотриманням технології. Існує ряд нюансів, не знаючи про які можна допустити помилки при утепленні фасаду пінопластом, мінватою, або будь-яким іншим утеплювачем. Після цього не варто очікувати хорошого результату. Розглянемо докладніше, які помилки при утепленні можуть звести до нуля всю роботу, все витрачений час і фінанси. Технологія утеплення багатоквартирних і приватних будинків особливо не відрізняється, за винятком декількох відмінностей, тому і помилки при утепленні допускаються практично однакові.

Помилка N1.
Неправильний підхід до вибору утеплювача. Найсерйозніша помилка Багато хто вважає - купили утеплювач, приклеїв його на стіну, він відразу почав працювати. Це не зовсім так. Важливо підібрати правильний утеплювач, достатньої товщини і щільності. Якщо компанія в якій ви замовляєте роботи по утепленню, пропонує провести розрахунки, це не примха, це дійсно необхідно зробити.
Помилка N 2.
Визначаємося з типом утеплення. Зовнішнє утеплення краще. Внутрішнє утеплення - це варіант, коли зовнішнє виконати немає ніякої технічної можливості. І справа не в тому, що площа кімнати стане менше. Головна перевага зовнішнього утеплення - воно створює додатковий захист для несучої стіни, а точка роси і йде в шар утеплювача.
Помилка N 3.
Утеплюємо всі стіни будинку. Якщо ви вирішили, що утеплите будинок з північного боку і вистачить - це неправильно. Щоб максимально зберегти тепло, необхідно провести утеплення всіх стін будівлі. У місці стику утепленій і не утепленої стіни через температурні перепади починає накопичуватися волога, поступово руйнуючи стіну.
Помилка N 4.

Пропускають етап підготовки стіни. Перш ніж клеїти утеплювач, стіну необхідно підготувати:
  • ретельно очистити від старої фарби, побілки, що відшаровується штукатурки;
  • прибрати всі металеві предмети; закрити і заштукатурити всі дірки і тріщини;
  • обов'язково прогрунтувати;
  • приступати до обшивки тільки після остаточного висихання стіни.

 


Помилка N 5.
Не забуваємо про підвалі. Підвал - один з основних джерел через який йде тепло. Перш ніж приступити до утеплення фасаду займіться термоізоляцією підвалу.

Помилка N 6.
Невідповідність утеплювача і інших супутніх матеріалів. Для кожного утеплювача підходить певна суміш, що клеїть, грунтовка, армована сітка, розмір і діаметр дюбелів. Якщо ви витратили гроші на дорогий якісний пінопласт або мінвату, то не варто економити на клеїть складі. Якщо не буде гарної адгезії, то хтозна, чи протримається утеплювач до перших холодів.
Помилка N 7.
Недбале ставлення до монтажу. Утеплювач необхідно укладати чітко за схемою, ідеально рівно, щільно, без найменших зазорів. Потім, в цих начебто майже непомітних щілинах, утворюються містки холоду. Вони будуть і далі красти тепло з вашого будинку. Рекомендуємо обов'язково перевірити роботи, на етапі, коли утеплювач повністю закріплений, а до штукатурки будівельники ще не приступили.
Помилка N 8.
Не проводьте утеплення не маючи досвіду. Звертайтеся до перевірених і надійних фахівцям. Вимагайте укладення договору і надання гарантії. Уважно читайте договір, там повинні бути прописані всі права і обов'язки обох сторін. Обов'язково читайте його перед підписанням. Навіть якщо ви довіряєте найнятим фахівцям, все одно контролюйте роботу, перераховуйте кошторис. Якщо там все чесно, то ні один нормальний бригадир не відмовиться вам все пояснити, і попередить, якщо вартість якогось матеріалу змінилася.

Помилки при утепленні міських квартир. Ми розглянули типові помилки при утепленні фасаду мінватою або пінопластом будь-якої будівлі, але існують помилки, які допускаються тільки при утепленні багатоповерхових будинків. Головна - точкове утеплення. Адже не секрет, чим більше утеплена площа, тим краще результат. Точкове утеплення, крім того що спотворює фасад будинку, принесе в більшості випадків мінімум користі і максимум шкоди. У місці стику утеплення і залишилася стіни різко зміщується точка роси. Різко підвищується конденсування пара по периметру утепленого ділянки. Верхня частина постійно затікає, все це стікає вниз, і створює труднощі як власнику утепленій квартири, так і жителям сусідніх квартир. Теплоізолятор через це перестає працювати, а в разі сильного вітру його може просто відірвати від стіни. Тому для жителів багатоповерхових будинків кращий спосіб - утеплення фасаду всього будинку. Постарайтеся домовитися з сусідами, а в іншому випадку краще виконайте внутрішнє утеплення. Кілька правил утеплення, яких слід дотримуватися.
  1. Утеплювачем повинно бути покрито 60% поверхні, тільки тоді можливий реальний ефект теплоізоляції.
  2. Ні в якому разі не можна допустити потрапляння клею на стики.
  3. Всі роботи по зовнішньому утепленню проводяться в теплу пору року, в суху безвітряну погоду.
  4. Армувальна сітка не шпаклюється, а клеїться.Не чекайте осені, звертайтеся в спеціалізовані фірми на початку літа. У цю пору року погода сприятливіша, а майстри не так зайняті.
  5. Зважившись на утеплення будинку відмовтеся від принципу «швидко і дешево», спроби економити на матеріалі або фахівців обійдуться дорожче.
Хороший результат можна отримати тільки від якісних матеріалів і кваліфікованих фахівців. Саме до таких можна віднести фахівців компанії Буд-велл, які відповідально ставляться до роботи, і проведуть утеплення вашого будинку якісно і в обумовлені терміни.

Замовити дзвінок