Статті

Утеплення квартири

Утеплення квартири - це затишок і тепло у вашому домі, а також істотна економія коштів в опалювальний сезон. Адже більшість людей живе в панельних будинках і дуже добре знайомі з проблемою холодних стін, які постійно промерзають, сиреют, з'являється грибок і цвіль. До того ж, в таких будинках жахлива звукоізоляція. Все це викликає певний дискомфорт. Виконавши утеплення квартири можна не звертати уваги на примхи погоди, створити комфортний мікроклімат і значно заощадити на тарифах за тепло.

Види утеплення квартир: зовнішнє або внутрішнє.

Існує два варіанти утеплення - зовнішнє і внутрішнє. Кожен має свої переваги і недоліки. Розглянемо докладніше особливості кожного виду і визначимося який підійде саме вам.

Утеплення фасаду.

Зовнішнє утеплення більш ефективно Воно працює за принципом термоса. Підходять будь-які ізолятори - пінопласт, пінополістирол, мінеральна вата. Роботи проводять в теплу пору року, при цьому краще призупинити роботу якщо температура вище + 25 ° С або на вулиці йде дощ.

Зовнішня теплоізоляція має набагато більше переваг, ніж внутрішня:    
• тепло взимку і прохолодно влітку;     
• підвищується звукоізоляція;     
• нормалізується вологість;     
• приємний дизайн фасаду.

При зовнішньому утепленні з'являється додатковий захист стін від температурних перепадів та інших несприятливих погодних форс-мажорів: сильні пориви вітру, снігопад, дощі. Це збільшує термін експлуатації будівлі. Правильно виконана зовнішня термоізоляція виносить точку роси за межі стіни, що оберігає їх від промерзання і вогкості.

Існує один недолік.

Якщо ви вибрали утеплення стін зовні, то врахуйте що потрібно комплексно підійти до процесу і виконати його по фасаду всього будинку, попередньо домовившись з усіма мешканцями багатоповерхівки. Клаптева утеплення - це не кращий варіант. Воно не дає очікуваного ефекту тепла, а утеплювач може відвалитися після сильного вітру або дощу, не кажучи вже про зіпсованим дизайні фасаду.

Внутрішнє утеплення

Теплоізоляція стін зсередини створює більше проблем, ніж користь від нього і проводиться тільки в тому випадку якщо технічно неможливо виконати теплоізоляцію зовні.

При утепленні квартири зсередини використовують пінопласт або екструдований пінополістирол. Мінеральна вата не рекомендується через особливості монтажу. Будь-утеплювач (крім теплокраскі) приклеєний зсередини, зменшує площу квартири, Крім утеплення, необхідно встановити додаткову вентиляцію, для уникнення утворення і скупчення конденсату. І навіть якщо всі процеси виконані з дотриманням технології, правильно підібраний утеплювач - внутрішнє утеплення набагато менш ефективно і більш проблематично ніж зовнішнє. Влітку в квартирі звичайно ж буде прохолодно, підвищиться рівень шумоізоляції, але з настанням холодів ви відразу ж відчуєте недоліки внутрішнього утеплення.

Стіна буде постійно промерзати з вулиці. Утеплювач блокує прохід тепла з кімнати до стіни, в результаті промерзання і температурних перепадів утворюється конденсат. Точка роси зміщується всередину стіни, через це втрачається ефект теплоізоляції, з'являються тріщини і розриви стіни всередині, починається утворення грибка і цвілі.

Якщо такі наслідки вам не потрібні, то забезпечити хорошу теплоізоляцію можна завдяки грамотному підходу до процесу утеплення:     
• взяти утеплювач з невисокою паропроникністю. У такому випадку, якщо паропроникність несучої стіни вище ніж утеплювач, точка роси може виходити на вулицю;     
• якомога щільніше приклеїти утеплювач до стіни. Необхідно забезпечити повне стикання утеплювача і стіни;     
• обов'язково встановлюється якісна плівка для пароізоляції;     
• попередньо обробити стіни антигрибковими і антибактеріальними грунтовками;     
• обов'язково дочекатися повного висихання стін;     
• дуже важливо правильно розрахувати товщину ізолятора з урахуванням всіх вимог до свого кліматичного поясу;     
• встановити примусову вентиляцію в квартирі.

Але утеплення квартир, це не тільки утеплення стін, виконайте утеплення підлоги, стелі, балконів, лоджій.

Утепляем стелю.

Якщо живете на останньому поверсі можете сміливо утеплити підлогу горища. В іншому випадку утепляйте стелю зсередини квартири за допомогою пінопласту або пінополістиролу. Якщо основа досить рівне, просто приклейте вживані матеріали на перекриття. Важливо правильно підібрати клейові склади з гарну адгезію, плити утеплювача додатково фіксуються пластиковими дюбелями, всі шви і стики заповнюються монтажної піни. Потім виконується декоративне оздоблення: штукатурка або підвісну стелю.

Утеплення підлоги

Якщо квартира на першому поверсі можна скористатися цим і утеплити підлогу зробивши утеплення стелі в підвальному приміщенні. Використовують будь-який ізолятор. Головне, дотримуватися технологію утеплення. Якщо під вами немає неопалюваних приміщень, то цілком достатньо постелити підкладку зі зшитого пінополіетилену. Її товщина 8 мм, при цьому теплоізоляційні властивості дорівнюють 25 см цегляної кладки. Поверх підкладки укладається будь-яка фінішна обробка підлоги.

Утеплення балкона.

Доцільно тільки в тому випадку якщо він засклений. Як утеплювач найкраще підійде екструдований пінополістирол або ж рідкі утеплювачі. При цьому обов'язково встановити гідробар'єр щоб уникнути появи цвілі.

Як бачимо, існують способи утеплити квартиру зсередини і при цьому уникнути неприємних наслідків.

Так що якщо у вас не виходить домовитися з сусідами про зовнішньому утепленні стін, або влада не дозволяє видозмінювати фасад вашого брухту, так як він є історичним надбанням міста, то одно можна заощадити на енергоносіях виконавши роботи по утепленню всередині.

Важливо: серйозно і уважно поставитися до процесу теплоізоляції і врахувати всі тонкощі роботи. Довірте роботу професіоналам, і результат утеплення буде радувати вас протягом багатьох років.

Фахівці компанії Буд-велл врахують всі особливості будівлі, виконають індивідуальні розрахунки, допоможуть з вибором утеплювача - адже вже багато років ми безпосередньо працюємо з кращими виробниками утеплювачів.

А наші будівельники якісно і в строк проведуть всі роботи по утепленню квартири.

Замовити дзвінок