Статті

Утеплення будинку пінопластом покрокова інструкція

Навіть якщо у вашому будинку коштує суперсучасна ефективна система опалення, то це ніяк не є гарантією того, що ви не будете топити вулицю за свій рахунок, якщо у вашому будинку не утеплений фасад. Зовнішнє утеплення фасаду - завдання складне і трудомістка. Від того наскільки якісно утеплити будинок, залежить можливість заощадити кошти в опалювальний період, а також загальний мікроклімат і температурний режим в будинку як взимку, так і влітку. Тому до утеплення будинку потрібно поставитися серйозно. Найчастіше для утеплення фасаду використовують пінополістирол, мінеральну вату, пінопласт. Останній варіант найбільш популярний через свою доступності як за ціною так і технічно. Краще довірити проведення робіт фахівцям. Утепленням фасаду пінопластом в Києві досить тривалий час займається компанія Буд-велл. Наші фахівці якісно і в строк виконають необхідні роботи.  

Чому пінопласт

Можливо, в чомусь пінопласт поступається іншим утеплителям, але він має ряд незаперечних переваг: високі тепло- і звукоізоляційні властивості; водонепроникний; легко і просто монтується; екологічний, при правильному використанні.   Етапи проведення робіт з утеплення фасаду пінопластом.  

1. Готуємо поверхню

Ретельно обробити стіни, які планується утеплювати: очистити їх від пилу, бруду, грибка, цвілі; повитискувати всі цвяхи; на час прибрати дроти, різні вентиляційні та каналізаційні пристосування; якщо у вас старий будинок, то потрібно прибрати з фасаду всі прикраси навколо вікон, дверей, карнизів; перевірити на міцність стару штукатурку і по можливості вирівняти стіни. Якщо штукатурка тримається на чесному слові, то її потрібно прибрати і заштукатурити такі місця; видалити всю цвіль, сліди від іржі і старої фарби; виявлені тріщини спочатку слід заґрунтувати, а потім зашпаклювати; покрити стіни ґрунтовкою. Якщо стіни цегляні покриваємо раз, якщо з бетонних плит - двічі.

2. Встановлення початкового профілю.

Профіль встановлюється для запобігання зсуву пінопласту. Вираховуємо нижню межу від якої почнеться термоізоляція будівлі. Рівнем відзначити кордон, на всіх кутах і натягнути шнур. По лінії встановлюється початковий профіль, до якого кріпиться перший ряд утеплювача. Якщо проігнорувати установку профілю, то до висихання клею листи пінопласту можуть зрушуватися. А це знизить надалі ефективність утеплювача і зіпсує зовнішній вигляд фасаду. Розмір профілю повинен відповідати ширині утеплювача і прикріплюється дюбелями, які мають у своєму розпорядженні приблизно через 30-35 см по кутах будинку. З'єднання виконують за допомогою спеціального кутового з'єднувача. Профіль з'єднують тільки встик.  

3. Приклеюємо пінопласт

Спеціальний клей розлучається в кількості, щоб його можна було використовувати за 1 - 2 години. Найкраще розмішувати клей будівельним містером, тоді точно не залишиться грудочок. Через 5 хвилин перемішати клей повторно і нанести на утеплювач. Існує кілька варіантів нанесення клею на пінопласт: коли стіни нерівні, перепади дорівнюють 1.5 - 2 см, то клей наносять по центру і по периметру листа, в 2 см від краю. Товщина шару клею - 2 см; нерівності на стінах менш 1 см, то наноситься клей по периметру і посередині смугами. Клей повинен заповнити більше половини поверхні. Клей наноситься пунктирними лініями, щоб уникнути повітряних пробок; стіни практично рівні, зубчастим шпателем клей наноситься на всю плиту

4.Монтуємо утеплювач

Перший ряд встановлюється у стартового профілю. Роботу при утепленні фасаду пінопластом починають з кута. Пінопласт щільно притискають до фасаду і тримає близько хвилини. Клей, який виступає за краї плит пінопласту, відразу прибирають. Перевірити установку плит за допомогою рівня. Для забивання зазорів застосовують будівельну піну або тонкі смуги пінопласту. Важливо, правильно приклеїти перший ряд.   Утеплювач розташовують в шаховому порядку. Якщо плита приклеїлася нерівно, не варто її зрушувати, вона може погано приклеїться. Треба прибрати її зовсім, зняти старий клей, нанести клей знову і поставити пінопласт на місце. Біля вікон і дверей шви повинні проходити над або під прорізами.

5. Закріплюємо дюбелями.

Через 24 години, додатково закріплюємо пінопласт дюбелями-парасольками. Треба просвердлити в стіні отвір під спеціальний пластиковий дюбель і забуваємо в нього пластиковий цвях. Використовувати металеві цвяхи не варто, щоб уникнути появи містком холоду. Для одного листа пінопласту потрібно 6 - 8 дюбелів. Біля укосів і на кутах їх знадобиться більше. Відстань між капелюшком дюбеля і площиною утеплювача має бути не більше 1 мм.

6. Армовання сіткою

Біля віконних і дверних прорізів, щоб уникнути появи тріщин, додатково встановлюємо армуючої сітки.
На кутах застосовуються перфоровані куточки з алюмінію або пластику і додатково армована сітка. Куточки і сітка приклеюються до пінопласту. Потім проводимо основне армування. Беруть механо сітку зі скловолокна. Для її приклеювання використовують спеціальний клей. Поверхня утеплювача шліфують великої наждачним папером, очищають і наносять штукатурку шаром 2 мм. Внахлест (10 см) накладається кожна наступна смуга сітки і приклеюється. Поверх наносять ще шар розчину. Через 12 годин шпаклівкою закрити всі нерівності, навіть якщо початковий шар ще не зовсім висох нанести штукатурку.

7. Фінішна обробка.

Через 8 годин слід повторно нанести на стіну ґрунтовку, рівномірно заштукатурити стіну. При цьому намагайтеся вирівняти всі її дефекти і нерівності. Після висихання шпаклівки, стіна затирається спеціальної теркою і ще раз грунтується. Через добу можна фарбувати стіни або наносити фактурну штукатурку. Ось власне і все. Весь процес займає від 5 до 10 днів в залежності від обсягу робіт. Головне - дотримуватися технологію і скористатися якісними матеріалами. Також бажано щоб роботи з утеплення фасаду пінопластом проводилися професіоналами, які зможуть гарантувати якість, і дотримання термінів. Саме до таких і належить фахівці компанії Буд-велл.

Замовити дзвінок