Статті

Утеплення будинку пінопластом зсередини: за і проти

Найпоширеніший матеріал для утеплення - пінопласт. Ціна - доступна, теплоізоляційні властивості - високі, а якщо робота виконана професійно з урахуванням всіх нюансів даного матеріалу, то замовник отримує хороший теплий будинок на довгі роки. Матеріал застосовується для утеплення стін, стель підлог. Але перш ніж приступити до виконання робіт слід уважно вивчити всі особливості пінополістиролу, врахувати всі за і проти. Розглянемо більш детально, що ж за матеріал такий - пінопласт, з чого його роблять, який спосіб теплоізоляції краще підійде для вашої оселі, адже утеплення будинків пінопластом в Україні проводять як зовні так і всередині.

Специфіка пінопласту як термоізолятора

Пінопласт для утеплення фасаду почали використовувати більше 50 років тому. За цей час технологія виробництва не особливо змінилася, але деякі експлуатаційні якості виробники значно поліпшили. Сьогодні, це довговічний, досить безпечний екологічно утеплювач. Останнім часом з'явився практично негорючий пінопласт.

До безперечною перевагою можна віднести:

 • низька теплопровідність;
 • хороша звукоізоляція;
 • водонепроникний;
 • не схильний до впливу цвілі і грибків;
 • дуже легкий і не створює навантаження на фундамент;
 • доступная стоимость.

В яких випадках допускається утеплення всередині будинку:

 • ваше житло, являє архітектурну цінність і місцева влада ні за що не дозволяють його видозмінювати, це актуально якщо планується виконати утеплення фасаду пінопластом в Києві, де багато старовинних будівель;
 • на стіні знання знаходиться деформаційний шов;
 • технічно неможливо утеплення фасаду зовні.

Якщо все ж зважилися виконати утеплення будинку зсередини, то ти це не тільки істотно зменшить площу кімнат, при такому варіанті утеплення ряд переваг пінопласту перетворюється в недоліки.

 1. Висока теплоізоляційна здатність матеріалу, буде перешкоджати прогріванню стін зсередини. Як результат, зовні стіна промерзає, насичується вологою. Згодом почнуть з'являтися тріщини, вони поступово будуть збільшуватися, почне відшаровуватися штукатурка, стіна буде поступово руйнуватися.
 2. Головним недоліком є ​​зміщення "точки роси". При підвищенні температури повітря підвищується тиск водяної пари які переміщаються в зону з мінімальним тиском. Потім водяна пара охолоджується до потрібної температури і випадає у вигляді конденсату. Температура охолодження, при якій утворюється конденсат і називається «точка роси». Якщо стіни утеплюються всередині, то волога накопичується між шаром утеплювача, і зовнішньою стіною, вона проникає в стіну, конденсат в ній замерзає, порушується процес теплообміну і починається повільне руйнування будівлі. Іноді, «точка роси» може розташуватися відразу за утеплювачем, вода буде накопичуватися і просочуватися на підлогу. До того ж, скупчення конденсату погіршить мікроклімат кімнати і ви будете почувати себе некомфортно.
 3. Екологічність пінопласту аж ніяк не 100%. При температурі вище +20 градусів Цельсія починається виділення стиролу та інших токсичних речовин. Чим вище температура, тим більше відсоток їх виділення. Поблизу пінопласту з'являється неприємний запах, звичайно ж, внутрішнє оздоблення стін в якійсь мірі зменшить подібний вплив виділення від виділення стиролу. Але все ж якась частина цієї речовини потрапляє в кімнату і накопичує, а воно вам треба.
 4. Небезпека загоряння та розповсюдження токсичних речовин - пінопласт досить швидко запалюється і виділяє отруйні речовини які становлять небезпеку для здоров'я людини. Звичайно ж, це все відбудеться тільки якщо трапиться пожежа. Але навіть слабке загоряння призводить до виділення отруйних речовин, які небезпечні для здоров'я. З'явився пінопласт з низькою горючістю, але навіть в цьому випадку токсичні речовини будуть виділятися.

Якщо ви зупинилися на пінопласт для утеплення будинку, ціна матеріалу не повинна бути дуже низькою.

Пам'ятайте, існують недоброякісні виробники яка працюють з порушенням технології, і найчастіше найдешевший матеріал як раз у них. Якщо вам попадеться такий матеріал, то в кращому випадку він буде неміцним почне кришитися і ніякого ефекту утеплення ви не отримаєте А в гіршому це буде екологічно шкідливий матеріал, який здатний викликати алергію і завдати шкоди здоров'ю. Тому варто працювати тільки з перевіреними виробниками, а роботу повинні виконувати професіонали.

Особливості монтажу

При внутрішніх роботах беруть плити товщиною не більше 4 см. Їх монтують знизу вгору, клей наноситься на всю поверхню плити, і потім вона притискається до стіни. Стіни промащують герметиком перед початком укладання. З урахуванням особливостей приміщення застосовується механічне кріплення дюбелями, зазори задувають монтажною піною. Оздоблювальні матеріали можуть кріпитися або прямо на пінопласт або на попередньо зроблений каркас. Для оздоблення можна використовувати шпалери, штукатурку, гіпсокартон, і інше.

Компанія Буд-велл вже багато років працює на ринку утеплення фасадів в Києві має прямі контакти з надійними і перевіреними фірмами-виробниками, це послужить не тільки гарантією високої якості матеріалу і виконаних робіт, але і допоможе знизити вартість матеріалу.

Зважилися на виконання утеплення будинку пінопластом всередині, тоді зверніться до професіоналів, які точно знають пінопласт якої товщини і від якого виробника підійде для вашого житла. Як його правильно наносити. У якому порядку монтуються плити. Фахівці зможуть звести всі ризики такого утеплення до мінімуму створять вентиляційний зазор між пінопластом і стіною, щоб сприяти руху повітря і значно зменшать недоліки такого способу утеплення і виконають оздоблювальні роботи.

Фахівці компанії Буд-велл грамотно і швидко виконають утеплення пінопластом. Ціна за роботу вас приємно здивує.

Замовити дзвінок