Статті

Утеплення будинку зовні мінеральною ватою під штукатурку

Зовнішнє утеплення будинку - один з найбільш ефективних способів захистити стіни від деформації, зберегти житлову площу внутрішніх приміщень, зменшити втрати тепла взимку і зберегти прохолоду влітку. Існує безліч різних утеплювачів для різних матеріалів. Багато в чому вибір утеплювача залежить від того, який остаточний варіант обробки фасаду ви вибираєте. Якщо планується обштукатурити будинок після утеплення фасаду, найкраще підійдуть мінеральна вата і пінополістирол. Давайте розглянемо утеплення фасаду мінеральною ватою, яка є універсальним утеплювачем для різних типів будівель з будь-якого матеріалу. Термомодернізацію, коли після установки утеплювача будівлю штукатурять, називають «спосіб мокрого фасаду».

Особливості мінеральної вати

Мінеральна вата - популярний утеплювач, має серйозні переваги в порівнянні з іншими утеплювачами: високі параметри теплоізоляції; високим рівнем шумо- і звукоізоляція, існує навіть спеціальна звукоізоляційна вата, якою рекомендується утеплювати фасади біля автострад або залізничних переїздів; негорюча, витримує нагрівання до 600 градусів Цельсія; хороша паропроникність і низька гігроскопічність; не пошкоджується грибками і цвіллю, в ній не заводиться гризуни. Мінеральна вата випускається плитами розміром 50 на 100 см або 60 на 120 см, товщина плит від 5 до 15 см. Виконуючи утеплення фасаду беруть плити товщиною 10 см. Важливим показником є ​​щільність мінеральної вати. Якщо застосовується метод «мокрого фасаду» беруть спеціальну фасадну минвату, щільність якої дорівнює 130-160 кг / куб.м. Вона має високу міцність і без проблем витримає вагу штукатурки.

Технологічні особливості та основні етапи виконання робіт

Підготовчі роботи:
 • ретельно очистити фасад від пилу і бруду;
 • заштукатурити виявлені тріщини;
 • прибрати металеві елементи;
 • нанести ґрунтовку.
Тепер можна починати утеплення будинку.   Після приклеювання, утеплювач обов'язково закріплюється спеціальними фасадними дюбелями. Роботи необхідно проводити в суху погоду при температурі від + 5 і до + 30 градусів Цельсія. Проводимо армування. Береться спеціальна армована сітка на основі скловолокна з високими показниками щелочеустойчівий. На поверхню вати наноситься клеїть, в нього втискується сітка. Це зміцнить конструкцію, зробить її більш стійкою. Потім наноситься спеціальна грунтовка і по закінченню 48 -72 годин можна приступати до оштукатурювання поверхні.

Вибираємо штукатурку.

Ринок будматеріалів пропонує величезний вибір різні різновидів штукатурки для утеплення фасаду, але в будь-якому випадку перш ніж визначитися з варіантом остаточної обробки треба запам'ятати деякі правила. Всі матеріали повинні бути для виконання зовнішніх робіт. Потрібно, щоб використовувані матеріали поєднувалися один з одним за технічними характеристиками. Теплоізолятор, штукатурка і інші складові повинні володіти загальними показниками по теплопровідності паропроникності, влагопроницаемости, температурного розширення, і так далі В іншому випадку система утеплення виявиться малоефективною, а штукатурка щодо тріскатися і відвалюватися. Існує кілька типів фасадних штукатурних сумішей.
 1. Цементно-вапняна штукатурка на основі білого цементу, для підвищення міцності в неї додаються волокна мікрофібри. Вона довговічна і досить доступна за ціною.
 2. Силіконова штукатурка не піддається механічних пошкоджень, дуже пластична, не токсична, має гарну паропроникність, стійка до вигорання не береться біологічних пошкоджень. З цієї штукатуркою потрібно використовувати силіконову грунтовку, яка має досить високу ціну.
 3. Силікатна штукатурка - досить міцна і довговічна. З недоліків слід зазначити складність нанесення, а також перед застосуванням необхідно обробити поверхню спеціально силікатної грунтовки.
 4. Іноді використовують акрилову суміш, але вона має слабку паропроникність Зате досить стійка до механічних пошкоджень і не вигорає на сонці.

Нанесення штукатурки

Завдавши тонкий шар чорнової штукатурки можна приступити фінішної обробки. Це може бути звичайне фарбування або ж нанесення фактурної, структурної або венеціанської штукатуркі.Чаще всього виконуючи утеплення фасаду під штукатурку в Києві використовують фактурну штукатурку. Цей вид обробки дозволяє приховати дрібні дефекти основи, які залишилися після основних робіт по утепленню фасаду. Ціна цього матеріалу досить доступна. Фактурна штукатурка має три підтипи:
 • короїд - має дрібні кам'яні вкраплення і утворює поверхню нагадує доріжки прокладені жуками-короїдами;
 • баранчик - з добавками з камінчиків різних розмірів, що додасть остаточного покриття легку шорсткість;
 • шуба - має цементну основу, утворює шорстку поверхню.
Технологія «мокрий фасад» - один з найпоширеніших варіантів утеплення будинку. Ціна методу абсолютно доступна і значно нижче ніж якщо виконувати термоізоляцію, і облицювання окремо. При цьому ви вирішите дві проблеми: утеплите будинок і оформите його фасад. Крім того всі матеріали використовуються при цій методиці дихають, і посприяють створенню комфортного мікроклімату всередині будинку. Нанесення будь-якого виду штукатурки вимагає певних навичок, дотримання технології монтажу та правил безпеки, тому для якісного виконання робіт слід звернутися до фахівців. Консультанти нашої компанії підберуть відповідний саме вам варіант термомодернізації, допоможуть вибрати матеріали, розрахують вартість робіт. Утеплення фасаду в Києві якісно виконають професіонали компанії Буд-велл.

Замовити дзвінок