Статті

Як краще утеплити квартиру

Холодні зими і постійне підвищення тарифів на опалення змушують багатьох замислитися про утеплення свого житла. Утеплення квартири дозволить вам не залежати від примх погоди і заощадити на платіжках. Але як краще утеплити квартиру зовні або зсередини, який матеріал вибрати, проводити роботи самому або краще звернутися до фахівців - всі ці питання виникають у тих, хто зважився на теплоізоляцію будинку.

Як краще утеплювати квартиру зсередини або ззовні. Ідеальним варіантом є утеплити фасад усього будинку зовні, а потім виконати внутрішнє утеплення квартири, не забуваючи про двері, вікна, балкони. Але такий варіант не завжди можливий. Іноді з технічних, іноді з фінансових причин. Якщо ви вибрали зовнішнє утеплення, то потрібно домовитися з власниками квартир хоча б одного під'їзду, а краще всього будинку. Не забудьте з'ясувати, чи не є ваш будинок історичним надбанням. Отримайте дозвіл у відповідних інстанціях на видозміни фасаду. Зовнішнє утеплення:

  • захистить стіни від температурних перепадів, що дозволить продовжити термін їх експлуатації;
  • підвищить звукоізоляцію будівлі;
  • правильний підхід до утеплення і оформлення фасаду перетворить будинок.
Внутрішнє утеплення - єдиний спосіб теплоізоляції, коли заборонено видозмінювати фасад будівлі, або технічно неможливо виконати роботи. Його можна провести одночасно з ремонтом квартири, але слід враховувати - після обшивки зменшиться корисна площа кімнати. Недостатньо просто обклеїти стіни утеплювачем, необхідно ретельно продумати додаткову вентиляцію. Це дозволить запобігти появі конденсату, в іншому випадку, утеплювач почне відклеюватися і ніякої користі від нього не буде. Не варто забувати про необхідність утеплення стель, підлог, балконів, лоджій, вікон і дверей. Особливо це стосується жителів перших і останніх поверхів і власників кутових квартир.

Що відбувається в утепленій стіні? З настанням холодів, через різких температурних перепадів, звичайна вода стає головним ворогом неправильного утеплення. Випадання конденсату відбувається при певній температурі, це і є так звана точка роси. При внутрішньому утепленні до стіни не надходить тепле повітря з кімнати, промерзаючи з вулиці, несучі стіни поступово руйнуються. Точка роси, зсувається у внутрішню частину стіни, клей розбухає від вологи, утеплювач починає руйнуватися. До того ж, вологе середовище сприяє появі цвілі і грибка. При зовнішньому утепленні точка роси зміщується в шар утеплювача. Щоб внутрішнє утеплення не принесло неприємних сюрпризів, рекомендується прокласти надійний якісний пароізоляційний шар. Для цього слід вибрати високоякісну пароізоляційні плівки і утеплювач з низькою паропроникністю. Ідеальний варіант - паропроникність несучої стіни більше ніж паропроникність ізолятора. При монтажі необхідно приклеїти утеплювач якомога щільніше до стіни і забезпечити їх повне зіткнення. Товщина утеплювача розраховується з урахуванням кліматичного поясу, а перед проведенням робіт стіни обробляють спеціальним антигрибкові складом і до утеплення приступають після повного висихання стін. Також рекомендується встановити примусову механічну вентиляцію в квартирі. Щоб точно уникнути різних неприємностей, краще провести утеплення будинку зсередини і зовні одночасно. Вибираємо утеплювач. Для отримання належного ефекту від термоізоляції, важливо не те, який утеплювач вибрати, а дотримання технології при проведенні робіт. Будь-утеплювач, якщо неправильно прикріплений, з часом принесе більше проблем ніж користі. До найбільш популярних відносяться:
  • пінопласт;
  • екструдований пінополістирол;
  • мінеральна вата.
Пінопласт - має хороші показники теплопровідності і вологостійкості. Використовується для внутрішнього, і для зовнішнього утеплення. Має доступну вартість. Екструдований пінополістирол - використовується для утеплення фасадів, і в той же час це один з кращих матеріалів для внутрішнього утеплення. При покупці утеплювача краще вибрати плити із ступінчастим краєм, це полегшить монтаж і повністю виключить можливість появи щілин, через які виникають "містки холоду". Мінеральна вата - застосовується при зовнішньому утепленні. Утеплювач пилить при монтажі, тому його зазвичай не застосовують всередині квартири. Чи не стійка до вологи, але має хорошу паропроникність. Використовують при утепленні квартир пінні утеплювачі. Їх монтаж вимагає застосування спеціального устаткування і виконується тільки професіоналами. Теплокраска - утеплювач, який можна нанести самостійно, застосовується як всередині, так і зовні приміщення.

Що краще: зробити все самому або звернутися до фахівця. Якщо ви маєте якісь будівельні навички і багато вільного часу, а в разі раптом щось піде не так, готові все обдерти і зробити все спочатку, то можете виконувати роботи самостійно. У разі якщо неправильно щось зробили, то добре якщо ви це зрозумієте до закінчення роботи. А якщо утеплювач почне відклеюватися посеред зими? Посудіть самі, чи варто економити на професійному виконанні робіт, витративши чималі гроші на матеріали? Звернувшись до кваліфікованих фахівців, які точно знають що і як робити, і мають великий практичний досвід, ви отримаєте хороший, теплий будинок в обумовлені терміни. Фахівці компанії Буд-велл знають як правильно утеплити квартиру. Ми надійно, швидко і якісно виконаємо всі роботи і надамо гарантію. Всі умови і вимоги прописуються при укладенні договору.

Замовити дзвінок