Статті

Як не нашкодити власному будинку при утепленні

Утеплення фасаду - надійний і популярний спосіб зберегти тепло в будинку і заощадити сімейний бюджет. Дивлячись на зростаючі цифри в платіжках багато хто замислюється про термоізоляції. Але якщо ви зважилися провести подібні роботи і на довгі роки забути про ремонт фасаду, а з настанням холодів насолоджуватися теплом у власному будинку або квартирі, то варіант "швидко дешево і сердито" слід відразу забути. Термомодернізація будинку - не той випадок коли потрібно поспішати або економити. При подібному підході можна допустити ряд помилок, які значно знизять якість теплоізоляції, ще й фасад доведеться постійно ремонтувати.

Давайте більш детально розберемося що слід врахувати перед утепленням.

Що до чого і чого робити не варто.

Утеплення фасаду - не означає піти в магазин, купити утеплювач, приклеїти до стіни, заштукатурити, і пофарбувати в бажаний колір. Грамотно виконана теплоізоляція - це серйозний технологічний процес, що включає безліч нюансів, про які пересічний власник будинку, без будь-яких знань про будівництво, навіть гадки не має.

 

Тому якщо хочете отримати якісний і красивий фасад варто звернутися до фахівців.

Пропонуємо детальніше ознайомитися з головними помилками і помилками щодо теплоізоляції.

Процес термомодернізації починається з розрахунку і підбору утеплювача.

             

Підбираємо товщину і кількість утеплювача.

Матеріал для утеплення повинен мати низьку теплопровідність і гігроскопічністю, тільки в цьому випадку він забезпечить належний ефект. Найбільш поширені і відповідають вимогам до утеплювача - пінопласт і мінеральна вата.

Крім того потрібно приклеїти достатню кількість матеріалу певної товщини. Перш за все, для визначення товщини утеплювача потрібно знати з якого матеріалу побудовані стіни. Для будинків з газобетону досить утеплювача товщиною 5 см, для цегельних, дерев'яних, бетонних будівель потрібно термоізолятор товщиною 8- 10 сантиметрів. Але для стін побудованих в півцеглини, іноді навіть такої товщини буде недостатньо. Існують різні способи збільшення тепла в будинку, в кожному конкретному випадку потрібен індивідуальний підхід і розрахунок.

Компанія Буд-велл має всі необхідні ліцензії на проведення термоаудіта будівель.       Наші фахівці підберуть утеплювач для вашого будинку, який буде відповідати необхідним параметрам:
    
• екологічно безпечний;     
• стійкий до впливу несприятливих погодних факторів;     
• негорючий;     
• паро- і повітропроникний;     
• забезпечить високу тепло- і звукоізоляцію.

Не варто ігнорувати підготовчий етап. Необхідно ретельно підготувати стіни будинку потребує утеплення до подальшого проведення робіт:     
• очистити поверхню від пилу і бруду;     
• вирівняти і заштукатурити нерівності і тріщини;     
• обробити стіни антигрибковими препаратами.

Правильно підібрана грунтовка збільшить адгезію і заощадить склеювальні склади на подальших етапах. Виконання всіх цих процесів допоможе надалі уникнути неприємностей з фасадом: поява тріщин, здуття, і тому подібне.

Неправильний монтаж плит утеплювача

Існує ряд правил, яких необхідно дотримуватися, якщо не хочете проводити утеплення і ремонт фасаду із завидною регулярністю.


1. Необхідно починати монтаж листів утеплювача з найвищого кута будівлі.           
2. Ряди теплоизолятора наклеюються в шаховому порядку. Перев'язка - це обов'язковий елемент утеплення, що запобігає появі тріщин по довжині шва.     
3. Утеплювач повинен спочатку приклеюватися, а потім кріпитися дюбелями-парасольками, в іншому випадку з настанням холодів дюбель-парасолька стискається, а діаметр отвору під нього збільшується. Імовірність того, що ні приклеєна плита утеплювача відвалиться, досить велика.     
4. Слід використовувати пластикові цвяхи, ні в якому разі не металеві. Метал - відмінний теплопровідник, що сприяє тому, що тепло буде йти на вулицю, а це не те чого ми домагаємося.    
5. Ні в якому разі не можна наносити клейову суміш на бічні сторони термоізолятора. Це сприяє виникненню містків холоду. Щілини між утеплювачем слід заповнити смужками пінопласту або задувати піною.     
6. Правильно приклеїти армовану сітку. Для цього необхідно нанести армуючої суміш в 2-3 мм, накласти на неї сітку, як би утапливая її в розчин і потім нанести другий шар клейового складу. Сітка повинна кріпиться внахлест, це охоронить армування від розтріскування.

Не забуваємо про фундамент і про підвал

Через підвал йде значна кількість тепла. Тому таке непомітне приміщення, може зіпсувати вам теплоізоляцію будинку. Одночасно з утепленням фасаду, слід провести утеплення підвалу. Якщо у вашому будинку немає підвалу, то можливо вам варто провести зміцнення та утеплення фундаменту і цоколя. Адже утеплювач збільшить навантаження на фундамент.

Внутрішнє утеплення будинку.

У більшості випадків, внутрішнє утеплення не дає бажаного ефекту. Крім того воно зменшує площу кімнат. Внутрішня теплоізоляція стін зміщує точку роси, через це стіни промерзають, що утворився конденсат іноді може просто випливати з-під утеплювача в кімнату.

Стовідсотково знадобиться додаткова вентиляція, не факт що вона повністю вирішить ваші проблеми, Але доведеться витратити гроші на установку вентиляції. Так що якщо ви зважилися на утеплення будинку, найкраще рішення - це утеплення будинку зовні.

Особливості утеплення багатоквартирного будинку

Крім перерахованих вище правил для всіх хто зважився на утеплення, для власників квартир у багатоповерхівках існують деякі особливості які варто дотримуватися. Дуже часто бачимо на багатоповерхівках, в різних місцях стіни плямами утеплені окремі квартири. Таким способом їх власники намагаються зберегти тепло. Клаптева утеплення - це дуже серйозна помилка, від нього більше шкоди ніж користі.

Комплексна теплоізоляція будівлі краще і надійніше

Якщо ви вирішили утеплити стіни багатоповерхового будинку потрібно домовитися з мешканцями всього будинку і повністю утеплити фасад будівлі. При утепленні однієї квартири, саме на кордоні розташовані перекриття із залізобетонних плит, і так звані міжплиточних шви, через них і йде велика частина тепла.

В таких місцях відбувається різке зміщення точки роси, як результат з'являється цвіль і грибок, в кутах на стиках підлоги і стелі із зовнішньою стіною. До того ж на верхній край утеплювача потрапляє дощ, сніг, лід, стікає конденсат. Через це можливо відклеювання плит утеплювача.

Відсутність суцільного контуру теплоізоляції веде до порушення герметичності будівлі, а постійне скупчення вологи і промерзання стін до поступового руйнування. Вас дійсно цікавить питання, «як зробити будинок тепліше?» Пам'ятайте: до утеплення багатоквартирного будинку потрібно підходити комплексно, попередньо необхідно узгодити роботи з власниками всіх квартир.

Роботи виконуються недосвідченими монтажниками.

Прагнучи заощадити, багато хто виконує роботи по утепленню самостійно або залучають до них недосвідчених будівельників, які не знайомі з технологією утеплення, але зате беруть дешевше за свою роботу. При цьому їм ще й довіряють покупку матеріалу, такі будівельники купують матеріал подешевше у неперевірених виробників.

Прагнення заощадити в даному випадку закінчиться як в прислів'ї: «Скупий платить двічі». Звичайно вартість роботи невисока, і на матеріалах начебто зекономили. Добре якщо такий фасад витримає пару років, але швидше за все після першої зими вам доведеться шукати професіоналів для виправлення помилок, які допустили горе-будівельники. Якщо ви не проти щоб хтось отримав додатковий досвід будівництва на вашому будинку, який потім вам доведеться переробляти, то, будь ласка.

Але якщо ви відразу розраховуєте на якісний результат, варто звернутися до професіоналів, які роблять акцент не на «швидко і дешево», а на «якісно і надійно». Саме до таких можна віднести фахівців компанії Буд-велл.

Наші фахівці:    
• підберуть якісний утеплювач;     
• складуть кошторис;    
• дадуть відповідь на всі виниклі у вас питання щодо кошторису та підбору матеріалу;    
• пояснять, чому вони роблять саме так, а не якось інакше.

Ми укладемо з замовником договір, в якому будуть прописані права та обов'язки сторін, із зазначенням термінів виконання робіт і гарантією на виконану роботу.

Замовити дзвінок