Статті

Як шпаклювати мінеральну вату

Якщо ви прийняли рішення утеплити фасад будинку, в першу чергу потрібно розібратися з вибором утеплювача. Існує величезний перелік матеріалів, які можна використовувати для якісного утеплення.
Одним з найбільш поширених і якісних є мінеральна вата.

Унікальні експлуатаційні характеристики

 • хороша теплоізоляція;
 • висока паропроникність, що дозволяє повітрю вільно проникати стіни і запобігає розтріскування;
 • високі звукоізоляційні характеристики.

Технологія утеплення мінеральною ватою.Розглянемо більш докладно технологічні особливості при утепленні фасаду мінеральною ватою.

  Підготовка поверхні:
 1. стіну очистити від сміття і пилу, повитасківать всі металеві предмети, зашпаклювати всі дірки і тріщини і прогрунтувати.
 2. Вибір утеплювача і розмітка фасаду. Найкраще для утеплення фасаду в Києві підходять плити мінеральної вати товщиною 10 см мають щільність 140 кг / кв. м. Такі плити не створюють додаткові навантаження на фундамент будівлі, і здатні витримати температурні коливання протягом декількох сезонів без особливого стиснення й віджимання.

При приклеюванні плит дуже важливо дотримуватися чітку геометрію стін. Для цього слід попередньо позначити межі зон за допомогою провисання. Між легко вбитими цвяхами або штирями арматури натягують капронові шнури, які фіксуються в певній точці в вертикальному, в горизонтальному положенні і по діагоналі. Після того як зробили розмітку, встановити провисання напрямних профілів.

 1. Монтаж цокольного профілю  Цокольний профіль необхідний для установки першого ряду утеплювача. Його потрібно виставити правильно. Від цього залежить подальша рівність укладання утеплювальних плит. Тому лінію, по якій встановлюють профіль, відбивають рівнем. Цокольний профіль встановлює не нижче 30 см від рівня підлоги. Профіль встановлюють встик, з інтервалом 2-3 мм. На кутах залишають зазор. Для чого їх потрібно підрізати під кутом 45º, на стику підключати елемент. Цокольний профіль монтується по всьому периметру будівлі і тільки потім переходять до приклеювання плит мінеральної вати.

 2. Клеїмо плити.

  Для утеплення фасаду мінватою беруть спеціальний клейовий склад і розводять його строго по інструкції на упаковці. При цьому не варто за один раз робити занадто багато суміші. Використовувати її треба швидко, в іншому випадку вона застигне, якщо додавати воду, це вплине на клеять ознаки. Намазати клеєм плиту, встановити її на стіну, щільно притискаючи до поверхні. Весь клей, який виступає по краях прибирають шпателем.

Треба домогтися максимально щільного прилягання між плитами. Якщо все ж просвіти виходять, то їх потрібно заповнювати смужками мінвати. Укладання починають від кута. При цьому минвату укладають із зсувом вертикальних швів не менше ніж на 20 см. Там де плита приклеюється на кут, її фрагмент не повинен бути менше 20 см. Зазвичай відразу ж заклеюють віконні укоси.

Коли весь термоізолятор буде наклеєний, фасад залишають на дві-три доби щоб все просохнуло.

 1. Додаткове кріплення дюбелями.

  Прикріплюють плити дюбелями-парасольками. Найчастіше на одну плиту потрібно 5 дюбелів, по центру і по кутах. Не варто закріплювати дюбеля так, щоб капелюшок захоплювала дві суміжні плити. Це не той випадок коли потрібно економити. Надійно прикріплена плита витримає кілька сезонів при несприятливих погодних умовах і не утворює містків холоду.

 2. Нанесення базового шару штукатурки.

  Розводимо штукатурну суміш в кількості, які можна виробити за годину-півтора. При цьому, на стіну наносять клейовий склад, в нього вдавлюється армована сітка на основі скловолокна. Поверхня вирівнюється великим шпателем.Сітку закріплюють внахлест, якщо виконувати монтаж встик, то на цих місцях штукатурка з часом потріскається. Робота починається з кутів і укосів. При цьому на кутах встановлюють спеціальний перфорований профіль, на нього наклеюють армовану сітку. Потрібно стежити за тим, щоб розчин рівномірно розподіляється по стіні і сітка в нього повністю занурилася. Тому при роботі краще використовувати зубчастий шпатель. Після того як штукатурка схопитися наносять ще шар штукатурки, товщиною приблизно 2-3 мм. При цьому потрібно вирівняти стіни. Через 72 години, все просохне і стіни можна фарбувати, попередньо прогрунтовав спеціальної водно-дисперсійної грунтовкою.

 1. Оздоблення фасадною штукатуркою, по типу короїд, шуба, тощо.

  Після армування, не чекаючи висихання, наноситься шпателем поверх сітки ще один шар клею. Через 24 години зачищають фасад, гарантують стіну і залишають на 8 годин. І можна приступати до нанесення декоративної штукатурки.

Особливості штукатурки короїд.

Декоративна штукатурка короїд має виняткові декоративні здібності. Її наносять під різними кутами, хвилями, хрест-навхрест.

Вміщені в складі мармурова крихта, дряпає основу при нанесенні штукатурки і завдяки цьому на поверхні створюються борозни різної форми і ширини. Фасадна штукатурка короїд додасть особливу неповторну красу фасаду.

Технологія мокрого фасаду не тільки захистить і утеплить будинок, але і додасть йому оригінальний вигляд. А якість і стійкість матеріалу дадуть можливість забути про ремонт на довгий час. Але це за умови, якщо роботи проводились висококласними фахівцями, які серйозно ставиться до своєї роботи і знайомі з технологічними нюансами утеплення фасаду мінеральною ватою. Саме такі фахівці працюють в компанії Буд-велл.

Замовити дзвінок