Статті

Як утеплити фасад старого дерев’яного будинку

Утеплення фасадів останнім часом стало одним із звичних етапів при будівництві нових будівель. Те що це вигідно, і всі витрати обов'язково окупляться в подальшому, вже ніхто не оспорює. Але якщо з новими будинками все зрозуміло, то власники старих дерев'яних будинків часто не можуть зважитися на утеплення фасаду. Ціна на матеріали і роботи їм здається занадто високою, процес занадто складним, а вигода їх чекає десь то в найближчому майбутньому. І це не всіх вражає. Але все ж, якщо ви власник старого дерев'яного будинку то, щоб знизити його енерговитратність, незалежно від того яке у вас опалення, просто необхідно виконати утеплення фасаду. Звернувшись в компанію Буд-велл, ви гарантовано отримаєте якісно виконаний теплий будинок. Компанія багато років займається утепленням фасадів в Києві, вартість робіт і матеріалів прорахують наші фахівці, також вони зможуть надати детальний розрахунок фінансової вигоди, отриманої після проведення термоізоляційних робіт, і нададуть грамотну консультацію щодо вибору матеріалів для утеплення фасаду саме вашого житла.

Способи утеплення

Утеплення старого дерев'яного будинку можна проводити як зовні так і зсередини. Найбільш дієвим і ефективним є утеплення будинку зовні. Для утеплення будинку зсередини повинні існувати дуже вагомі аргументи. Якщо проводити утеплення будинку пінопластом зсередини: за і проти, то проти набагато більше. Але повернемося до зовнішнього утеплення будинку. Важливою перевагою такого вибору є те, що «точка роси» виноситься назовні, а значить ваш будинок буде не тільки теплим, а ще й сухим. Стіни зовні не будуть підлягати різких перепадів температури і вологості. Будова не буде дивуватися грибками, цвіллю і багатьма іншими неприємностями.

Вибір термоізолятора

Найбільш підходящим і часто використовуваним утеплювачем для дерев'яного будинку є мінеральна вата. Іноді для утеплення фасадів дерев'яних будинків використовують пінопласт. Але цей матеріал має низьку паропроникність, і не дає дому дихати. Тому пар, який утворюється в будинку, поступово перетвориться в конденсат, не зможе вивітритися, що призведе до повільного руйнування стін.

технологія утеплення

Отже, мінеральна вата - це класичний, надійний, і досить економний утеплювач для дерев'яних будинків. З усіх різновидів мінеральної вати найбільше підходить базальтова і кам'яна вата:
  • мають низьку теплопровідність;
  •  
  • не горять;
  •  
  • не гниють;
  •  
  • не пліснявіють;
  •  
  • матеріал з хорошою паропроникністю і низьким водопоглинанням.
  Скловата не дуже підходить для наших цілей, вона дає досить велику усадку і має високе водопоглинання. При виборі між базальтової і кам'яної ватою, врахуйте базальтова набагато дорожче ніж кам'яна. Для більшої ефективності при проведенні термомодернізація старого дерев'яного будинку краще виконати розрахунки з урахуванням нормативних вимог опору теплопередачі стін, горищних перекриттів і т. П., Які повинні виконуватися фахівцями. В середньому, з урахуванням кліматичних особливостей при яких проводиться утеплення фасадів в Києві мінеральною ватою беруть плити товщиною 10-15 см і щільністю від 80 до 150 кг / кв. м.  

Способи утеплення фасаду

З усіх способів термоізоляції, для утеплення фасаду дерев'яного будинку мінеральною ватою найбільше підходить спосіб вентильованого фасаду. Такий спосіб термоізоляції добре відведе вологу від утеплювача і створить високий тепловий ефект.


Вентильований фасад

Після стандартних підготовчих робіт монтується каркас з тонких дерев'яних брусків або металевих профілів. Саме цей каркас приймає на себе основний тягар як, утеплювача так і подальшого облицювальний матеріал. Осередки обрешітки повинні бути трохи менше, ніж плити мінеральної вати.

По кутах фасаду бажано встановити захисну склосітку, вона збереже їх від додаткових вітрових навантажень.

Укладаємо утеплювач в каркас. При цьому не забуваємо що плити повинні трошки зміщуватися. Верхній ряд повинен зміщуватися десь на половину довжини плити щодо нижнього ряду, для забезпечення кращої однорідності ізоляції.

Плити обов'язково зафіксувати дюбелями зонтичного типу.

На утеплювач укладається паропроницаемая ізоляція, яка захистить його від різних атмосферних явищ.

Поверх утеплювача встановлюється ще один каркас, при монтажі якого виконують вентиляційний зазор. На цей каркас і встановлюється облицювальний матеріал - вагонка, сайдинг або гіпсокартон, на ваш вибір.

Потрібно дуже уважно поставитися до створення каркаса якщо він десь виставлено нерівно, то правильно прикріпити облицювальний матеріал буде практично неможливо.


Спосіб «мокрий фасад».

При такому способі, після проведення підготовчих робіт і покриття будинку ґрунтовкою, також встановлюється каркас в якій вклеюються плити утеплювача.

Поверх прикріплюється паропроникна мембрана, і наноситься шар штукатурки. Але, використання обрешітки значно збільшує вартість робіт по утепленню фасаду. Можна звичайно, вирівняти дерев'яні стіни за допомогою фанери або OСБ, прогрунтувати і приклеювати плити утеплювача прямо на стіни, але в такому випадку порушується паропроникність, і будинок перестає дихати. Так що, це не найкращий спосіб оформлення фасаду. Краще все ж зробити вентильований фасад.

Який би спосіб утеплення фасаду ви не вибрали, дуже важливо використовувати якісні сертифіковані матеріали і в точності дотримуватися технологію монтажу. Якщо ви вирішите заощадити, придбавши не надто якісні матеріали або порушите технологію, то це порушує цілісність всього механізму і він не зможе виконувати своїх функцій.

Ви хочете отримати надійний якісний дійсно енергозберігаючий вентильований фасад на старому дерев'яному будинку?

Слід звернутися до фахівців компанії Буд-велл, які якісно і в обумовлені терміни виконають роботи по утепленню фасаду в Києві. Ціна нашої роботи повністю відповідає якості. Добре виконана термоізоляція будинку стін старого дерев'яного будинку дозволить вам заощадити близько 30% тепла і значно зменшити суми в платіжках за енергоносії.

Замовити дзвінок