Статті

Як утеплити квартиру своїми руками

Так уже склалося, що зима завжди приходить несподівано. А разом з нею і платіжки за тепло, цифри в яких з кожним роком стає все більше. При цьому в квартирах тепліше не стає. Але не завжди в цьому винні комунальники, які відповідають за якість опалення. Просто квартира не підготовлена ​​до зими. Тепло йде через вікна, двері, стіни, вентиляції. Якщо керівництво вашого будинку подбали про термомодернізація і вдома і ще з весни справили утеплення фасаду, то це знизить тепловтрати приблизно на 25 - 35%. Не у всіх будинках подбали про утеплення фасаду. Тому багатьом доводиться самостійно займатися підготовкою квартири до зими.

Вікна.

Неякісні, старі вікна - це джерело постійних протягів, через них йде до 25% тепла.

Краще рішення - установка сучасних, енергозберігаючих пластикових вікон. Оптимальний варіант для нашого кліматичного поясу - двокамерні склопакети. При цьому вибирайте склопакети з низькоемісійним склом. Воно має низьку здатність до пропускання світла, відповідно, краще відображає отримане тепло назад, в приміщення.

Але поміняти вікна, не завжди виходить. У такому випадку виконайте утеплення вікон в квартирі:

 • добре вимити і знежирити старі вікна;
 • закласти щілини між склом і рамою за допомогою силіконового герметика, або всім відомої замазки;
 • щілини між рамою і стіною заклеїти прорезиненим ущільнювачем, підійде також будівельний скотч або звичайні смуги з паперу;
 • наклеїти на стекла теплосберегающую плівку. Вона прозора, не перешкоджає проходу світла, але в той же час не допускає виходу тепла з приміщення, відображаючи його назад в кімнату. Легко приклеюється за допомогою фена;
 • на лоджії, краще на зиму закрити всі не використовуються вікна поліетиленовою плівкою;
 • повісити на вікна щільні штори, вони створять додатковий повітряний прошарок, це поліпшить теплоізоляцію.

Утеплюємо вхідні двері.

Нещільно прикриваються, з щілинами по низу дверей - це серйозні тепловтрати.

В першу чергу необхідно відновити щільне примикання полотна двері до коробки. Можна закрити щілини монтажної піни або ж встановити спеціальні ущільнювачі або нащельні рейки. На нижню частину дверей прикріпити спеціальну рейку або ж самоклеющийся ущільнювач, так можна позбутися від щілини під дверима.

Звичайно, якщо є така можливість краще встановити нові подвійні двері.

Система вентиляції.

Правильно облаштувавши вентиляцію і провітрювання квартири, можна скоротити тепловтрати на 10 - 15%. За нормами безпеки, не можна повністю закрити вентиляційні отвори. Але їх можна прикривати картонкою або спеціальними дверцятами. Щоб провітрити квартиру, не варто відкривати кватирки. Відкриті навстіж вікна краще рішення. За кілька хвилин квартира не встигне охолонути, але повітря оновиться.

Як збільшити тепловіддачу батарей.

При заміні системи опалення, встановлюють сучасні, ефективні батареї для квартири, з високою тепловіддачею.

Якщо в квартирі встановлені старі, ще радянські батареї, можна прийняти ряд заходів щодо підвищення їх ефективності:

 • звільнити простір навколо батарей, прибравши від них меблі, штори підняти;
 • регулярно витирати з радіаторів пил;
 • встановити тепловідбивний екран з фольги, це на 20% підвищити тепловіддачу батарей;
 • пофарбувати радіатори в темні кольори. Доведено, що темно-коричневі батареї, віддають більше ніж тепла, ніж батареї світлих тонів.

Утеплюємо стіни.

Найшвидше рішення - завісити стіни килимами. Але сьогодні вже ніхто килими на стіну не вішає. Тому пошукаємо більш сучасні шляхи вирішення проблеми.

Можна декорувати стіни корковими матами, які розміщують не проводячи ремонт.

Використовують для утеплення стін всередині теплу штукатурку. Вона утримує тепло гірше, ніж пінопласт і пінополістирол, але не вимагає проведення складних підготовчих робіт. Можна утеплити стіни за допомогою гіпсокартону, пінопласту, пінополістиролу. Але при цьому варіанті, треба робити ремонт. Якщо ви на це зважилися, необхідно врахувати деякі плюси і мінуси утеплення квартири зсередини.

Внутрішнє утеплення має досить багато мінусів.

 1. Щільний, товстий шар утеплювача скорочує загальну площу приміщення.
 2. Утеплення зсередини створює сприятливі умови для появи конденсату. При цьому стіна починає сильніше промерзати, зміщується точка роси. Починається повільне руйнування стін.

Щоб цього не допустити, необхідно провести всі роботи з дотриманням технології, правильно виконавши всі етапи, і підібравши якісні матеріали:

 • встановити додаткову вентиляцію, і тільки потім приступати до обшивки стін утеплювачем;
 • вибрати якісну пароізоляційні плівки;
 • утеплювач повинен мати низьку паропроникністю;
 • необхідно дуже щільно приклеїти утеплювач і забезпечити стовідсоткове зіткнення утеплювача зі стіною;
 • для нормалізації вологості необхідно встановити примусову механічну вентиляцію;
 • перед тим як приступити до утеплення стін, обробити їх спеціальним засобом від грибка і цвілі;
 • продовжити роботи можна тільки після повного висихання стін.

Головне - не можна допустити виникнення «містків холоду» в місцях з'єднання несучих стін з перекриттями.

Хороший результат внутрішнього утеплення, можливий, якщо роботу виконують професіонали, що володіють знаннями і практичним досвідом, такі як фахівці компанії Будвелл.

Якщо ви задумалися над питанням: «Як зберегти тепло в квартирі», врахуйте, тільки комплексний підхід до утеплення дозволить вам дійсно підвищити температуру в квартирі без збільшення витрат на опалення. Якщо з утепленням дверей і вікон цілком можна впоратися самостійно, то для утеплення стін зсередини спеціальними утеплювачами зверніться до професіоналів.

Запасіться терпінням, витратьте трохи часу і грошей, і тоді у вашій квартирі буде завжди тепло і затишно.

Замовити дзвінок