Статті

Як утеплити панельний будинок

Панельний будинок - збірна конструкція із залізобетонних плит. Такі будинки зазвичай будуються досить швидко, квартири в них мають відносно доступну вартість, стіни, підлоги і стелі ідеально рівні, будинок дає мінімальну усадку, що дозволяє відразу приступити до обробки квартири. Але власники квартир в панельних будинках добре знайомі з їх недоліками. В першу чергу, це погана тепло- і звукоізоляція, що призводить до промерзання фасаду, скупченню вологи на стінах, утворення цвілі, тощо. Щоб усунути подібні проблеми, і забезпечити комфортну температуру в квартирі взимку і влітку, краще виконати роботи з утеплення квартири. Внутрішня або зовнішня теплоізоляція. Утеплення має забезпечити комфортні параметри температури і вологості в квартирі, а також захистити фасад від впливу несприятливих погодних факторів, і тим самим продовжити термін життя будинку.

Зовнішнє утеплення успішно справляється з даними завданнями. Але воно ефективно тільки в разі, якщо проводиться зовнішнє утеплення фасаду всього будинку. Так зване «точкове утеплення», не вирішить проблему протягів і освіти цвілі. Адже зазвичай, межі квартири знаходиться в місці стику плит. А найбільше тепла, втрачається саме в тих місцях, де проходять міжпанельні шви. Теплоізоляція однієї квартири проблему не вирішує. Ефект утеплення незначний, з підлоги і стелі все одно дме. До того ж, при сильному вітрі плити утеплювача можуть відірватися, що створює додаткові проблеми. Важливо: при проведенні зовнішнього утеплення слід попередньо домовитися з усіма мешканцями будинку про проведення робіт або хоча б виконати теплоізоляцію одного під'їзду. Не забувайте, утеплення фасаду панельного будинку повинно проводитися фахівцями. Якщо ви не будівельник і не альпініст, не варто утеплювати будинок зовні самостійно. Коли з мешканцями домовитися не вдалося, то можете виконати внутрішнє утеплення. При цьому не слід забувати, утеплення стін зсередини має ряд недоліків:

  • зменшується корисна площа квартири;
  • на час проведення робіт слід з'їхати з квартири;
  • стіни будівлі як і раніше піддаються температурних перепадів та інших неприємних погодних фактором.
Тому, варто дуже уважно поставитися до вибору утеплювача і дотримуватися всі тонкощі технології. Відсутність вентиляції і неправильне виконання робіт призведе до зміщення точки роси і скупчення великої кількості конденсату між стіною і утеплювачем. А це ніяким чином не підвищить комфортність житла. Який матеріал вибрати для утеплення панельного будинку. Провести теплоізоляцію стін можна будь-яким утеплювачем. Але найчастіше застосовують:
  • пінопласт;
  • екструдований пінополістирол;
  • мінеральну вату.
Це багато в чому залежить від особистих переваг і фінансових можливостей замовника.

Головне при утепленні панельного будинку - приділити увагу герметизації швів, через них з будинку йде велика кількість тепла. Якщо упустити цей етап роботи, то від Теплоізоляція не буде очікуваного ефекту. Тому, перш ніж приступити до утеплення фасаду, необхідно укласти ущільнювач в щілини і обробити його герметиком. Якщо раніше вже проводилась герметизація швів, то слід перевірити якість утеплювача. Можливо, він уже перестав виконувати свої функції тоді, його слід витягнути і укласти новий. Якщо ущільнювач в хорошому стані, його очищають від пилу і бруду, заново обробляють герметиком і потім приступають до обшивки стін утеплювачем. Будь-який спосіб утеплення стін панельного будинку буде ефективним, якщо дотримуватися технології і дотримуватися рекомендацій, врахувати всі нюанси щодо застосування того чи іншого утеплювача. Для якісної теплоізоляції будинку краще звернутися в спеціалізовану компанію.

Будівельна компанія Буд-велл вже більше 15 років спеціалізується на утепленні будинків. Компанія має ліцензію на проведення робіт такого типу, наші фахівці мають великий практичний досвід і добре знайомі з послідовністю і тонкощами виконання технологічних операцій. Ми виконаємо всі роботи, а укладений договір в якому прописані гарантійні зобов'язання, слугуватиме запорукою якості та надійності нашої роботи.

Замовити дзвінок