Статті

Як утеплити приватний будинок своїми руками

Все частіше власники приватних будинків вирішується на утеплення свого житла. Термоізоляція будинку - не просто додатковий комфорт, а ще й можливість заощадити газ або електрику, а відповідно знизити цифри в платіжках. Так що це термомодернізація будинку - це вигідне вкладення фінансів, які окупиться через кілька років. Головне - серйозно і відповідально підійти до цього процесу. Маючи хоча б мінімальні знання про будівництво та достатню кількість часу, цілком реально виконати роботи по утепленню невеликого приватного будинку самостійно. Давайте докладніше розберемося що потрібно знати, з чого почати і як правильно утеплити приватний будинок своїми руками.

Джерела тепловтрат. Тепло з будинку йде не тільки через стіни. Перед утепленням фасаду, необхідно оглянути статі, покрівлі, дверей, вікон. Вікна. Хороші склопакети і нові двері значно знизять тепловтрати. Заміна старого растрескавшейся вікна на якісний двокамерний склопакет - це перший серйозний крок в процесі енергомодернізації будинку. Склопакет потрібно правильно встановити. В процесі установки обов'язково утеплити віконні укоси. Якщо немає можливості замінити вікна, спробуйте утеплити старі за допомогою герметика і ущільнювальних гумок. Спеціальними самоклеючими стрічками заклеїти щілини між вікном і рамою, також варто наклеїти на внутрішню сторону скла енергозберігаючу плівку.

Двері. Непогано також встановити нові двері. Якщо це не виходить, то скористайтеся порадами з серії «Як утеплити двері своїми руками». Обов'язково перевірте наскільки щільно прилягають двері до коробки. Якщо помітите щілини, закрийте їх за допомогою спеціальних ущільнювачів. Ущільнювачі приклеюються або прибиваються маленькими гвоздиками. Самі двері утеплите спеціальними утеплювачами для дверей з поролону або синтетичної мінеральної вати. Вони кріпляться за допомогою спеціального клею або меблевих цвяхів, а зверху обейте двері фанерою або будь-яким іншим матеріалом.

Підлоги. Навіть в будинку з утепленими стінами буде холодно, якщо не утеплити підлоги. Існує безліч способів, як утеплити підлогу в приватному будинку своїми руками. Для цієї мети використовують керамзит, пінопласт або мінеральну вату. керамзит:

 • міцний і довговічний матеріал;
 • має гарну теплопровідність;
 • екологічно безпечний;
 • укладання не вимагає серйозних серйозної паро- та гідроізоляції.
Але керамзит повинен укладатися шаром від 10 до 50 см, в іншому випадку ефекту утеплення не досягти. Пінопласт:
 • для утеплення підлоги підійде пінопласт з маленькою щільністю;
 • пінопласт не сприяє розмноженню різних мікроорганізмів.
Але він вимагає хорошої цементної стяжки, через яку не зможуть потрапити гризуни. Мінеральна вата:
 • не боїться температурних перепадів;
 • пожежобезпечний;
 • хороша тепло- і звукоізоляція.
До недоліків можна віднести високу паропроникність, тому необхідно забезпечити якісну гідроізоляцію. Стіни. Теплоізоляцію можна проводити як зсередини, так і зовні. Найбільш ефективним є зовнішнє утеплення. Взимку, в утепленому будинку, при тому ж рівні опалення, як і в неутеплених будівлі, буде тепліше на 3 - 10%. Для утеплення своїми руками, найчастіше вибирають пінопласт. Цей матеріал легше монтувати. Він також має:
 • хороші тепло- і звукоізоляційні якості;
 • вологонепроникний;
 • екологічно безпечний;
 • для фасаду слід вибрати пінопласт товщиною не менше 10 см.
Треба зашивати стіни повністю по периметру будинку, не залишаючи прогалин. Етапи утеплення. Підготовка поверхні:
 • очистити стіни від старої штукатурки і фарби;
 • тріщини акуратно закрити;
 • попередньо перевірити будівельним рівнем наскільки рівні стіни, перепади більше 1 см вирівняти, використовуючи шпатель;
 • тільки після того як шпаклівка висохне, прогрунтувати стіни. Грунтовка - обов'язковий етап, інакше на стінах буде погано триматися клейова суміш; на нижній лінії утеплення, за рівнем виставляється і прикручується стартовий профіль.
Обшивка фасаду пінопластом. Починаючи з кута укладаємо укладають перший ряд утеплювача на профіль. У місцях виведення комунікацій в листах пінопласту роблять отвори. Клей наносять по всьому листу пінопласту зубчастим шпателем. Утеплювач щільно притискають до стіни і тримають приблизно одну хвилину. Видавлений клей прибирають шпателем. Після того як клей застигне треба закріпити конструкцію дюбелями. Другий ряд укладають із зсувом, пінопласт наклеюється в шаховому порядку, щоб по вертикалі стики не збігалися. Пінопласт гарантують і наносять клейову суміш. Приклеює армовану сітку і зверху наносять клей. Заключний етап. Нанесення фактурної штукатурки і забарвлення. Точно дотримуючись технології, використовуючи якісні матеріали та інструменти ви зможете добре виконувати свою роботу, забезпечивши тепло і затишок в домі.

Замовити дзвінок