Статті

Як вибрати мінеральну вату

Мінеральна вата - широко поширений універсальний будівельний матеріал використовується для утеплення будь-яких поверхонь: стіни багатоповерхового або одноповерхової будівлі, стелі, підлоги, трубопроводи, технологічне обладнання. Правильно підібрана різновид мінеральної вати, і дотримання правил монтажу забезпечать відмінну якість теплоізоляції.

Види мінеральної вати. Мінеральна вата - це загальна назва групи утеплювачів, вироблених шляхом витягування волокон з розпеченого мінерального матеріалу. Є три різновиди мінеральної вати. Яку минвату вибрати для утеплення стін? Яку минвату вибрати для утеплення стелі або підлоги? Кам'яна (базальтова) вата - володіє кращими показниками для утеплення і проводиться з гірської породи - базальту:

 • низький коефіцієнт теплопровідності;
 • хороша паропроникність;
 • практично не дає усадки;
 • висока щільність;
 • негорюча;
 • стійка до деформацій;
 • майже не пилить і не колеться, але все ж при роботі, краще використовувати засоби індивідуального захисту.
Скловата проводиться з розплавлених відходів виробництва скла. матеріал:
 • має невелику вагу;
 • еластична;
 • паропроницаемая;
 • міцна;
 • має відносно низьку вартість.
Але при цьому через сильну влагопроницаемости, відразу ж після потрапляння вологи дає усадку. В основному використовується для ізоляції горищ і внутрішнього утеплення нежитлових приміщень, іноді застосовують для утеплення фасаду. Шлаковата виготовлена з доменного шлаку. Вона облаем не дуже добрими звуко- і теплоізоляційними властивостями, хоча при цьому має низьку ціну.

Типи мінеральної вати. Технічна - застосовується для ізоляції вентиляційних конструкцій, трубопроводів. Легка - для каркасних будівель здатна витримати невеликі навантаження. Жорстка - витримує великі навантаження. Форма випуску. Плити - найбільш зручна форма термоізолятора, просто монтується. Має велику щільність. Використовується для вертикальних і горизонтальних поверхонь. Рулони - простіше зберігати, легше транспортувати. Застосовуються для ізоляції горизонтальних поверхонь. Допускається утеплення вертикальних конструкцій, що мають невелику висоту. Мати - найменш поширена форма випуску. Чи не розрахована на значні навантаження, використовується рідко, в основному для ізоляції трубопроводів, вентиляції або горищ.

Покриття мінвати. Мінеральна вата може мати з одного боку покриття з алюмінієвої фольги або скловолокна. Такий утеплювач має велику жорсткість і вологостійкість, покриття служить своєрідною вітрозахистом, а фольгированное покриття покращує тепло- і звукоізоляційні характеристики. Також випускається мінеральна вата без покриття, для утеплення конструкцій без підвищених вимог до вітро- і влагозащіте. Експлуатаційні характеристики - що важливо для утеплення. При виборі утеплювача особливо важлива його щільність і товщина. Від цих параметрів залежить яка вата краще для утеплення. Щільність. Впливає на здатність до деформації, і стійкість до навантажень. Залежить від кількості волокна в утеплювачі. Вимірюється в кілограмах на метр кубічний, може бути від 11 до 220 кг / куб.м. Чим вище щільність, тим вище ціна матеріалу. Мінвата щільністю 35 кг / куб.м. призначена для горизонтальних поверхонь без сильного навантаження. Для внутрішнього утеплення, для підлог і стель беруть минвату з щільністю 50-100 кг / куб.м. При теплоізоляції фасадів використовується ізолятор щільності 100-150 кг / куб.м. При утепленні підлоги під стяжку беруть минвату щільністю до 200 кг / куб.м.

Товщина. Від цього показника в найбільшою мірою залежить якість теплоізоляції. Випускається мінвата товщиною від 40 до 200 мм. Для фасадів використовується мінвата товщиною:
 • вентилювання фасад - 80 - 200 мм;
 • оштукатурений - 20 - 120 мм.
Для всіх інших поверхонь беруть мінвата товщиною 50 - 150 мм. Через негорючості, її можна використовувати в якості протипожежного бар'єру, служить надійною перешкодою подальшому поширенню вогню. Критерії якісного утеплювача.
 1. Теплопровідність - чим вона нижча тим вище теплоізоляційні властивості.
 2. Паропроникність - чим вище паропроникність, тим надійніше утеплювач.
 3. Довговічність - виробники обіцяють термін служби ізолятора від 50 до 150 років.
 4. Температурний діапазон - допускається використання при температурі від -60 до +550 С.
 5. Вологопоглинання - висока здатність вбирати вологу, слід оберігати утеплювач від попадання води.
 6. Стійкість до хімічних і біологічних пошкоджень.
 7. Зручність монтажу.
Крім того, слід звернути увагу на умови зберігання. Мінвата повинна бути правильно упакована в заводську упаковку з плівки, з усіма необхідними маркуванням. Якщо вона зберігається в картонних коробках, то існує ризик, що вона могла намокнути. Промоклий утеплювач - це гроші на вітер. Після висихання мінвата стає непридатною. Тепер ви знаєте, як правильно вибрати мінеральну вату. Мінвата - зручний і надійний утеплювач, але не слід економити при покупці матеріалу. Купуйте минвату від відомих виробників, які дбають про свою репутацію. Роботи з утеплення довірте професіоналам. Фахівці компанії Буд-велл забезпечать якісне утеплення і виконають роботу в обумовлені терміни.

Замовити дзвінок