Як вибрати пінопласт
Пінопласт - найпопулярніший і доступний утеплювач. Має невисоку вартість, просто монтується, при цьому дійсно допомагає зберегти тепло в будинку. Але перед тим як піти і купити пінопласт, слід ознайомитися з деякими його експлуатаційними характеристиками і існуючими нормативними обмеженнями для використання пінопласту в якості утеплювача. Чому пінопласт найпоширеніший утеплювач? Пінопласт - екологічно безпечний. Він проводиться з спіненого полістиролу, і на 98% складається з закритого в порах повітря. До безперечних плюсів також варто віднести:
- низька теплопровідність;
- хороша водостійкість;
- стійкий до появи цвілі і грибка;
- не схильний до гниття;
- легкий, не створює велике навантаження на утеплять поверхню;
- низька ціна.
Існують і мінуси:
- низька пожежна безпека, але останнім часом виробники значно поліпшили цей показник;
- погана міцність, легко пошкоджується механічно, вимагає акуратності в роботі;
- легко пошкоджується гризунами.

Коли пінопласт не підходить. Для утеплення житлових будинків, висота яких більше 26 метрів, зазвичай, це багатоквартирні будинки від 9 поверхів і вище, використовують виключно мінеральну вату. Також не рекомендується утеплювати пінопластом дерев'яні будинки. Всі інші типи будинків допустиме утеплювати пінопластом. Критерії вибору пінопласту. Пінопласт має високі тепло- і звукоізоляційні властивості, випускається плитами розміром 0,5 × 1 м, 1 × 1 м, 2 × 1 м. Зазвичай, для утеплення беруть листи 1 на 1 м. Головні показники які необхідно враховувати - товщина і щільність матеріалу . Товщина. Як вибрати товщину пінопласту для утеплення будинку? Чи достатньо буде пінопласту завтовшки 5 см або варто витратити гроші на пінопласт товщиною 10 см? Щоб відповісти на ці питання, треба грамотно розрахувати товщину ізолятора. Існує досить складний алгоритм розрахунку для обчислення оптимальної товщини утеплювача. У ньому враховується:
- термічний опір несучої стіни;
- коефіцієнт теплопровідності стін будинку;
- коефіцієнт теплопровідності утеплювача;
- товщина несучої стіни.
Для кожної кліматичної зони є свій розрахунок, саме його варто враховувати підбираючи товщину утеплювача. Більшість території України відноситься першої температурної зоні, а для неї рекомендовано застосовувати утеплювач з мінімальною товщиною 10 см. Якщо хочете отримати належний ефект утеплення, не варто ризикувати і купувати ізолятор товщина якого менше 10 см.

Щільність. Золоте правило утеплення: від щільності матеріалу залежать його теплоізоляційний ефект. Перед тим як вибрати пінопласт для утеплення фасаду, обов'язково візьміть до уваги цей показник. Для зовнішньої теплоізоляції стін беруть пінопласт щільністю 25 кг / куб. м. Пінопласт щільніше - 35 кг / куб. м використовується для підлоги або даху. Для утеплення стін зсередини краще взяти утеплювач щільністю 15 кг / куб. м. Щільність утеплювача вказують на упаковці. Для фасаду купують пінопласт з написом ПСБ-25 або ПСБ-С-25. При цьому, не варто забувати: чим вище щільність, тим дорожче матеріал. Нюанси вибору пінопласту. Як правильно вибрати пінопласт для утеплення будинку? Ринок будматеріалів пропонує величезну кількість пінопласту. І деякі матеріали дуже низької якості. При виробництві не дотримуються необхідні вимоги, як наслідок - теплоізоляційні якості не відповідають висунутим вимогам.
- Наявність сертифікатів. При виборі пінопласту обов'язково поцікавтеся у продавців-консультантів чи є сертифікат на товар. Виробники, які піклуються про свою репутацію, завжди надають сертифікат якості на продукцію.
- Якісна упаковка. Подивіться як упакований утеплювач. Товар на якому немає ніяких написів купувати не варто. Основні властивості матеріалів повинні бути вказані саме на упаковці.
- Місце зберігання та продажу. Умови зберігання пінопласту також мають значення. Якщо матеріал зберігався на вулиці, він втратив частково свої властивості, адже під дією ультрафіолету деякі його характеристики губляться.
- Зовнішній вигляд. Порівняйте листи з упаковки один з одним. Вони повинні мати рівні краї, однакову товщину, бути однаковою м'якості і пружності.
- Запах. Не допускаються ніякі неприємні, «хімічні» запахи. Їх присутність свідчить про порушення технології виробництва.
- Структура. Гранули повинні рівномірно розподілитися по листу і бути однакового розміру. У плитах пінопласту не повинно бути порожнеч.
Пам'ятайте: краще заплатити дорожче за якісний матеріал, ніж заощадити на утеплювачі і потім мучитися монтування монтую такий матеріал і проводити нескінченні ремонти. Рекомендуємо купувати матеріали від відомих виробників в спеціалізованих магазинах. Якщо ви плануєте залучити до виконання робіт по теплоізоляції будівельну фірму, то тут вам порекомендує надійного і якісного виробника, матеріал якого відповідає всім заявленим параметрам. Компанія Буд-велл безпосередньо співпрацює з багатьма виробниками будівельних матеріалів. Замовивши у нас утеплення ви зможете заощадити на матеріалі, без будь-якої шкоди для якості. Наші фахівці якісно виконають утеплення вашого будинку і нададуть гарантію на свою роботу.