Статті

Як вибрати пінопласт

Пінопласт - найпопулярніший і доступний утеплювач. Має невисоку вартість, просто монтується, при цьому дійсно допомагає зберегти тепло в будинку. Але перед тим як піти і купити пінопласт, слід ознайомитися з деякими його експлуатаційними характеристиками і існуючими нормативними обмеженнями для використання пінопласту в якості утеплювача. Чому пінопласт найпоширеніший утеплювач? Пінопласт - екологічно безпечний. Він проводиться з спіненого полістиролу, і на 98% складається з закритого в порах повітря. До безперечних плюсів також варто віднести:

 • низька теплопровідність;
 • хороша водостійкість;
 • стійкий до появи цвілі і грибка;
 • не схильний до гниття;
 • легкий, не створює велике навантаження на утеплять поверхню;
 • низька ціна.
Існують і мінуси:
 • низька пожежна безпека, але останнім часом виробники значно поліпшили цей показник;
 • погана міцність, легко пошкоджується механічно, вимагає акуратності в роботі;
 • легко пошкоджується гризунами.


Коли пінопласт не підходить. Для утеплення житлових будинків, висота яких більше 26 метрів, зазвичай, це багатоквартирні будинки від 9 поверхів і вище, використовують виключно мінеральну вату. Також не рекомендується утеплювати пінопластом дерев'яні будинки. Всі інші типи будинків допустиме утеплювати пінопластом. Критерії вибору пінопласту. Пінопласт має високі тепло- і звукоізоляційні властивості, випускається плитами розміром 0,5 × 1 м, 1 × 1 м, 2 × 1 м. Зазвичай, для утеплення беруть листи 1 на 1 м. Головні показники які необхідно враховувати - товщина і щільність матеріалу . Товщина. Як вибрати товщину пінопласту для утеплення будинку? Чи достатньо буде пінопласту завтовшки 5 см або варто витратити гроші на пінопласт товщиною 10 см? Щоб відповісти на ці питання, треба грамотно розрахувати товщину ізолятора. Існує досить складний алгоритм розрахунку для обчислення оптимальної товщини утеплювача. У ньому враховується:
 • термічний опір несучої стіни;
 • коефіцієнт теплопровідності стін будинку;
 • коефіцієнт теплопровідності утеплювача;
 • товщина несучої стіни.
Для кожної кліматичної зони є свій розрахунок, саме його варто враховувати підбираючи товщину утеплювача. Більшість території України відноситься першої температурної зоні, а для неї рекомендовано застосовувати утеплювач з мінімальною товщиною 10 см. Якщо хочете отримати належний ефект утеплення, не варто ризикувати і купувати ізолятор товщина якого менше 10 см.

Щільність. Золоте правило утеплення: від щільності матеріалу залежать його теплоізоляційний ефект. Перед тим як вибрати пінопласт для утеплення фасаду, обов'язково візьміть до уваги цей показник. Для зовнішньої теплоізоляції стін беруть пінопласт щільністю 25 кг / куб. м. Пінопласт щільніше - 35 кг / куб. м використовується для підлоги або даху. Для утеплення стін зсередини краще взяти утеплювач щільністю 15 кг / куб. м. Щільність утеплювача вказують на упаковці. Для фасаду купують пінопласт з написом ПСБ-25 або ПСБ-С-25. При цьому, не варто забувати: чим вище щільність, тим дорожче матеріал. Нюанси вибору пінопласту. Як правильно вибрати пінопласт для утеплення будинку? Ринок будматеріалів пропонує величезну кількість пінопласту. І деякі матеріали дуже низької якості. При виробництві не дотримуються необхідні вимоги, як наслідок - теплоізоляційні якості не відповідають висунутим вимогам.
 1. Наявність сертифікатів. При виборі пінопласту обов'язково поцікавтеся у продавців-консультантів чи є сертифікат на товар. Виробники, які піклуються про свою репутацію, завжди надають сертифікат якості на продукцію.
 2. Якісна упаковка. Подивіться як упакований утеплювач. Товар на якому немає ніяких написів купувати не варто. Основні властивості матеріалів повинні бути вказані саме на упаковці.
 3. Місце зберігання та продажу. Умови зберігання пінопласту також мають значення. Якщо матеріал зберігався на вулиці, він втратив частково свої властивості, адже під дією ультрафіолету деякі його характеристики губляться.
 4. Зовнішній вигляд. Порівняйте листи з упаковки один з одним. Вони повинні мати рівні краї, однакову товщину, бути однаковою м'якості і пружності.
 5. Запах. Не допускаються ніякі неприємні, «хімічні» запахи. Їх присутність свідчить про порушення технології виробництва.
 6. Структура. Гранули повинні рівномірно розподілитися по листу і бути однакового розміру. У плитах пінопласту не повинно бути порожнеч.


Пам'ятайте: краще заплатити дорожче за якісний матеріал, ніж заощадити на утеплювачі і потім мучитися монтування монтую такий матеріал і проводити нескінченні ремонти. Рекомендуємо купувати матеріали від відомих виробників в спеціалізованих магазинах. Якщо ви плануєте залучити до виконання робіт по теплоізоляції будівельну фірму, то тут вам порекомендує надійного і якісного виробника, матеріал якого відповідає всім заявленим параметрам. Компанія Буд-велл безпосередньо співпрацює з багатьма виробниками будівельних матеріалів. Замовивши у нас утеплення ви зможете заощадити на матеріалі, без будь-якої шкоди для якості. Наші фахівці якісно виконають утеплення вашого будинку і нададуть гарантію на свою роботу.

Замовити дзвінок